Powstał katechizm według bł. Edmunda Bojanowskiego

Fot. BP Episkopat

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski zaprezentowany został Katechizm według bł. Edmunda Bojanowskiego, pedagoga i społecznika. To swego rodzaju podręcznik integralnego wychowania katolickiego, zgodny z metodami, których inicjatorem był żyjący w XIX w. twórca ochronek dla wiejskich dzieci.

„Katechizm według bł. Edmunda Bojanowskiego” jest skierowany do rodziców – o czym wspomniał podczas konferencji ks. prof. Paweł Malecha, postulator w procesie kanonizacyjnym bł. Edmunda Bojanowskiego.

Niezastąpionym środowiskiem wspierającym rozwój dziecka jest rodzina, ale także wspierające instytucje. Dlatego Bojanowski tworzył ochronki, aby ochronić dzieci przez wychowanie, i to ochronki wiejskie, bo tam dzieci były rzeczywiście bardzo zaniedbane, pozostawione bez opieki, głodne i narażone na niebezpieczeństwa. Publikacja ta ma zwrócić uwagę na rolę relacji w rodzinie – zaznacza ks. prof. Kiciński.

-Bł. Edmund Bojanowski wiedział, że od wychowania zależy przyszłość narodu. – dodaje s. Maria Opiela z Wydziału Nauk Społecznych KUL, służebniczka dębicka.

Ks. Leszek Gęsiak z Episkopatu Polski podkreśla, że założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek aktywnie włączył się w nurt pracy społecznej, której celem było moralne i kulturalne odnowienie narodu polskiego.

„Katechizm według bł. Edmunda Bojanowskiego” został wydany przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP z Dębicy. Można go pobrać za darmo w wersji elektronicznej na stronie https://repozytorium.kul.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content