Poseł Agnieszka Soin: Kobiety nie są kukiełkami w teatrzyku D. Tuska

fot. Patrycja Jenczmionka

-To byłby dla mnie zaszczyt powalczyć o urząd prezydenta, Kobiety nie są kukiełkami w teatrze D. Tuska, – Nie było żadnej afery wizowej, – Prezes Jarosław Kaczyński zaprezentuje we Wrocławiu kandydatów – mówiła w „Porannym Gościu” – Agnieszka Soin, poseł na Sejm, pełnomocnik struktur PiS we Wrocławiu.

Afera wizowa

„To nie jest afera, to nie jest nawet aferka, to jest jakiś głupi pomysł, który niektórzy próbowali wykorzystać” – mówił prezes Jarosław Kaczyński. Do tych słów odniosła się na naszej antenie poseł na Sejm Agnieszka Soin.

-Czekamy na informacje jakie otrzymamy po zakończeniu dochodzenia – mówiła Agnieszka Soin.

Były wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk został zdymisjonowany. Dodatkowo prokuratura poinformowała, że przedstawiła zarzuty siedmiu osobom podejrzanym o działania korupcyjne przy przyspieszaniu postępowania wizowego. Śledztwo dotyczyło nieprawidłowości przy wydawaniu niektórych wiz. Badanie nieprawidłowości dotyczy polskich placówek dyplomatycznych w Hongkongu, Tajwanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Filipinach i Katarze.

Równocześnie Prokuratura Krajowa poinformowała, że podjęto śledztwo ws. działań służb konsularnych w latach 2009-2015 dotyczące wydawania wiz. Według wstępnych ustaleń dochodziło wtedy do wręczania prezentów i łapówek.

Uchwała ws. nielegalnej migracji

Rząd przyjął uchwałę, w której wyraża sprzeciw wobec nielegalnej imigracji- poinformował wicepemier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Uchwała jest odpowiedzią na wizytę z szefowej KE Ursuli von der Leyen na włoskiej Lampedusie i jej propozycjami w sprawie nielegalnej migracji.

Sprawę komentowała poseł na Sejm Agnieszka Soin.

Poseł Agnieszka Soin apelowała o udział w referendum, gdzie jedno z pytań dotyczy kwestii przymusowej relokacji migrantów.

Jak mówi premier, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen po wizycie na Lampedusie ogłosiła kolejny, fatalny plan dla Europy. „Za nic europejscy biurokraci mają bezpieczeństwo obywateli naszego kontynentu” – mówi premier i podkreśla, że rząd Prawa i Sprawiedliwości skutecznie broni naszych granic przez falą imigrantów.

Kto odpowiada za piekło kobiet?

Kobiety nie są kukiełkami w teatrzyku D. Tuska”

Zjednoczona Prawica i opozycja coraz częściej mówią o piekle kobiet i licytują się na propozycje dla żeńskiej części elektoratu. Jakie propozycje ma PiS? – mówi poseł na Sejm Agnieszka Soin.

-Takich zabezpieczeń jakie oferuje PiS do tej pory nie było, mówiła.

Kobiety na listach PiS dużo wnoszą na rzecz kobiet. Kobiety nie są kukiełkami w teatrzyku D. Tuska, dodaje.

-Będziemy robić wszystko, by utrzymać obecną liczbę mandatów – mówiła.

Wizyta prezesa PiS w stolicy Dolnego Śląska

Prezes Jarosław Kaczyński odwiedzi dziś Wrocław i zaprezentuje kandydatów Zjednoczonej Prawicy.

O wizycie mówi poseł na Sejm Agnieszka Soin.

Spotkanie odbędzie się w NOT przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu o godz.16:00.

Poseł A. Soin: To byłby dla mnie zaszczyt powalczyć o urząd prezydenta

Radio ZET podało informację, że Agnieszka Soin będzie kandydatem na urząd prezydenta Wrocławia i powalczy z obecnym włodarzem miasta Jackiem Sutrykiem. W „Porannym Gościu” nie zabrakło pytania o tę kwestię. Co na to pełnomocnik struktur PiS we Wrocławiu?

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Na wiosnę planowane są wybory samorządowe.

POSŁUCHAJ:

inf. wł./IAR

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content