TAURON wspiera kreatywne metody nauczania

Foto: Mat. Pras.

W nowym roku szkolnym z multimedialnej klasopracowni, nowoczesnych sprzętów oraz pomocy dydaktycznych od TAURONA skorzystają uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce w województwie opolskim. Sala do nauki przedmiotów ścisłych powstała w ramach projektu „Zielone Laboratoria TAURONA”.

– Celem projektu pn. „Zielone Laboratoria TAURONA” jest zapewnienie uczniom i nauczycielom dostępu do nowych technologii i innowacyjnych pomocy dydaktycznych. Dzięki wsparciu TAURONA nowoczesne klasopracownie powstają zarówno w dużych miastach, jak również miasteczkach i wsiach. Takie działania pozwalają wyrównywać szanse i różnice w dostępie do nowoczesnej edukacji dla każdego – wyjaśnia Artur Warzocha, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce koło Prudnika to kolejna placówka edukacyjna, która otrzymała 100 tysięcy złotych na kompleksowe odnowienie klasopracowni do nauki przedmiotów ścisłych oraz zakup pomocy dydaktycznych.

Dzięki wsparciu TAURONA do pracowni oprócz kompletu mebli szkolnych i biurowych zostały zakupione m.in.: gogle VR, robot Photon, monitor interaktywny, laptop, zestawy klocków lego do programowania czy energooszczędne oświetlenie ledowe. Projekt klasopracowni w Rudziczce zakłada wykorzystanie niekonwencjonalnego modelu edukacyjnego STEAM, który oznacza połączenie nauki z pięciu dziedzin, jakimi są: science – nauka, technology – technologia, engineering – inżynieria, arts – sztuka oraz mathematics – matematyka.

– Pracownia do przedmiotów ścisłych, w której będą realizowane zajęcia zgodnie z filozofią STEAM, łączącą inżynierię, naukę, technologię, matematykę oraz sztukę, powstała dzięki wsparciu Grupy TAURON. Wygrana w konkursie „Zielone Laboratoria TAURONA” pozwoliła stworzyć innowacyjną przestrzeń, w której nasi uczniowie będą zdobywać wiedzę w sposób dynamiczny i kreatywny, wykorzystując nowe technologie oraz doświadczenie uczniów i nauczycieli – wyjaśnia  Anna Tuła – Nowacińska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce.

„Zielone Laboratoria TAURONA” to autorski projekt koncernu energetycznego zainicjowany w 2022 roku. Celem programu jest zachęcanie do nauki i rozwoju oraz danie szansy uczniom na stworzenie swojej wymarzonej sali lekcyjnej. Dzięki posiadaniu nowych, innowacyjnych i przyjaznych do nauki przestrzeni uczniowie są bardziej zmotywowani do pogłębiania wiedzy. W tegorocznej edycji projektu wzięło udział 238 szkół – 193 szkoły podstawowe i 45 szkół średnich w tym: 100 z woj. śląskiego, 69 z woj. małopolskiego, 40 z woj. dolnośląskiego i 29 z woj. opolskiego. Oprócz szkoły w Rudziczce, wyróżnione zostały także:

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Czerwionce-Leszczynie,
  • Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Chojniku,
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Gustawa Morcinka w Mysłowicach.
Foto: Mat. Pras.
Foto: Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content