Świątniki 2023. W hołdzie Policji Państwowej na Kresach II RP

fot. Radio Rodzina

Towarzystwo Miłośników Kultury Kresowej oraz Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu zapraszają do udziału w uroczystościach 16-17 września w Świątnikach k. Sobótki. Będzie to już XI Międzynarodowe Spotkanie Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich.

Od kilkunastu lat w Świątnikach (powiat wrocławski) spotykają się Kresowianie z całego kraju i świata, by wspólnie przywracać pamięć o losach przodków i historii Ziemi Odzyskanych. –Spotkania pełnią ważną funkcję. – mówi Andrzej Patuszyński, dziennikarz i koordynator obchodów.

Tegoroczna edycja dedykowana jest Policji Państwowej na Kresach II Rzeczypospolitej. Na Dolny Śląsk po wojnie przyjechali potomkowie funkcjonariuszy, oficerów Policji, którzy ginęli w tragicznych okolicznościach (m.in. w Katyniu). – Szacuje się, że wojnę przeżyło zaledwie kilka procent. – zaznacza komisarz Arkadiusz Majcherek z Dolnośląskiej Policji.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (ul. Podwale 31-33) utworzono Izbę Pamięci, która kultywuje pamięć po funkcjonariuszach i prezentuje cenne materiały archiwalne i wspomnienia.

Uczestnicy spotkania tradycyjnie spotkają się przed Obliczem Matki Boskiej Niewirkowskiej-Świątnickiej. W sobotę 16 września nastąpi Msza Św. (godz. 12:00) i odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Na niedzielę 17 września zaplanowano dodatkowo piknik rodzinny w Świątnikach.

Na rozmowę zapraszamy w środę 13.09. po godz. 13:10 w audycji Dziś w Kościele. Radio Rodzina objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Fot. TMKK

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content