Po ŚDM czas na spotkanie młodych na Ślęży

fot. Radio Rodzina

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież szkolną i licealną z archidiecezji wrocławskiej do udziału w spotkaniu młodych na Ślęży k. Wrocławia. To okazja do integracji, pogłębienia relacji i dzielenia się świadectwem.

Spotkanie jest propozycją dla młodych katolików, dla których wiara nie jest obciachem, lecz żywym doświadczeniem. Zachęca ks. Piotr Rozpędowski, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży, zakończone 6 sierpnia w Lizbonie, były tematem kontrowersji: m.in. ze względu na Komunię Św. udzielaną przez szafarki czy sposób przechowywania i przyjmowania Komunii Świętej. Jak wyjaśnia ks. Piotr: -Kościół na Zachodzie jest inny niż w Polsce. Powinniśmy usiąść i konstruktywnie o tym porozmawiać.

Niemniej, doświadczenie pielgrzymki przyniosło owoce w postaci pogłębienia wiary i zastanawiania się nad życiowym powołaniem. W sobotę 23 września o godz. 10:00 młodzi spotkają się w Przełęczy Tąpadła, skąd wyruszą na szczyt.

– Można zgłaszać się do swoich duszpasterzy, lub do nas pod „czwórkę” (ul. Katedralna 4, Wrocław).

Pielgrzymka nawiązuje do tradycji góry Tabor, na której Jezus przemienił się w obecności swoich uczniów. Na rozmowę zapraszamy we wtorek (12.09) po godz. 13:10 w audycji Dziś w Kościele.

Fot. mat. pras. DDM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content