Wrocław wzbogacił się o kolejną nowoczesną halę tenisową

Mat. Pras.

Nowoczesna hala przy ul. Pułtuskiej w parku Południowym stała się największym całorocznym obiektem tenisowym we Wrocławiu. W kompleksie sportowym znajduje się pięć kortów o twardej nawierzchni.

– Jestem pod wrażeniem tego obiektu, który powstał w ekspresowym tempie i, co ważne, teraz będzie służył wrocławianom całorocznie – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Budowa hali to jeden z trzech etapów inwestycji na terenie kortów tenisowych, mówi Jacek Sutryk.

– Wybudowanie tej pięknej hali tenisowej w miejscu, które od lat wymagało rewitalizacji, to duży krok w kierunku modernizacji tego terenu i przeniesienia go na wyższy poziom – podkreśla Dariusz Kowalczyk, prezes Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan.

– Ze względu na zabytkowy charakter tego miejsca, nie był to na pewno łatwy projekt do realizacji – zaznacza Dariusz Kowalczyk.

Tomasz Góra, trener tenisa podkreśla, że taki obiekt jest bardzo potrzebny w tej części Wrocławia.

Teren kortów przy ul. Pułtuskiej położony jest tuż przy parku Południowym w pobliżu dzielnicy Krzyki – w obrębie ulicy Ślężnej, Sudeckiej i Pułtuskiej. To jeden z najładniejszych i najstarszych obiektów tenisowych w mieście, którego powstanie szacuje się na rok 1897. Całość terenu, otoczona drzewami, stanowi przyjemne miejsce do uprawiania tenisa w formie zarówno rekreacyjnej jak i zawodniczej.

Nowa hala tenisowa to obiekt o pow. 2800 m², w którym znajduje się pięć kortów tenisowych z certyfikowaną przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) nawierzchnią akrylową typu Confosport (producent Casali). To oficjalna nawierzchnia Polskiego Związku Tenisowego, używana m.in. podczas zawodów Davis Cup i Fed Cup.

Latem dwie szczytowe ściany będą otwierane, co zagwarantuje grającym idealny przewiew i komfort gry. Wewnątrz hali zamontowanych zostało 10 nagrzewnic gazowych z zamkniętą komorą spalania o mocy 50 kW każda (po dwie na każdy kort). W okresie zimowym będą utrzymywały odpowiednią temperaturę dla trenujących tam tenisistów. W hali zamontowane zostało również energooszczędne, wysokiej jakości oświetlenie LED właściwe dla obiektów sportowych.

Już w tym sezonie jesienno-zimowym tenisiści po raz pierwszy zagrają na kortach w nowej hali przy ul. Pułtuskiej. Zainteresowanie jest spore, dlatego warto już dzisiaj zarezerwować sobie miejsce na cały sezon. W tej chwili trwają procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu. Jeśli nie będzie żadnych komplikacji, to tenisiści będą mogli skorzystać z hali już w drugiej połowie września.

I etap inwestycji kosztował ok. 5 mln zł.

Mat. Pras. / Inf. Wł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content