Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka

Fot. archidiecezja.wroc.pl

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza do udziału w rekolekcjach rodziców, którzy doświadczyli straty dziecka. To ważny czas refleksji, gojenia ran i budowania relacji z Bogiem i w małżeństwie.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Ja jestem z wami” w dniach 15-17 września. Uczestnicy zaproszeni są do domu rekolekcyjnego „Garnierówka” w Głębowicach k. Żmigrodu, w zespole poklasztornym Ojców Karmelitów przy parafii pw. Najświetszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Zapisy odbywają się telefonicznie: 508 098 589 lub mailowo: rekolekcje.postracie@gmail.com.

Rekolekcje te adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko lub kilkoro dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. „Takie doświadczenie zupełnie zmienia życie rodziców i domaga się szczególnej delikatności i szacunku” – przekonują organizatorzy rekolekcji. Zauważając jednocześnie, że rodzice ci często są pozostawieni sami sobie z tą tragedią. Niektórzy z nich w tym cierpieniu tracą sens życia, wiarę i relacje, a pytanie „dlaczego?” dręczy ich codziennie.

Te rekolekcje organizowane są dla nich po to, by mogli wspólnie z innymi rodzicami po stracie, przeżyć żałobę, porozmawiać, podzielić się swoim bólem. To czas na modlitwę, rozmowy z psychologami i kapłanami. Prowadzący rekolekcje posiadają odpowiednie kwalifikacje, są merytorycznie przygotowani, by towarzyszyć cierpiącym rodzicom, wspierać ich uwagą, empatią, wiedzą i modlitwą.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content