Samorząd Województwa stawia na sportowe szkoły w regionie

pixabay.com

4 września rozpoczyna się rok szkolny 2023/2024. Samorząd Województwa jest organem prowadzącym kilka placówek oświatowych. O przygotowaniu szkół w regionie mówi Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

-Jesteśmy przygotowani na rozpoczęcie nowego roku. Podpisaliśmy porozumienie między samorządem województwa, Polskim Związkiem Bobslei i Skeletonu oraz samorządami lokalnymi na Dolnym Śląsku, dzięki któremu ruszy szkolenie młodzieży w kolejnych sportach zimowych. Jako samorząd województwa prowadzimy dwie szkoły sportowe na terenie Dolnego Śląska – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Zmiany czekają także placówkę oświatową w Świdnicy, dodaje.

Województwo dolnośląskie prowadzi działalność edukacyjną połączoną ze szkoleniem sportowym w zakresie saneczkarstwa lodowego w Szkole Mistrzostwa Sportowego Karpaczu. Sportowcy z Karpacza, choć nie mają toru saneczkowego to od wielu lat odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, reprezentując Polskę na igrzyskach olimpijskich. W przeszłości Dolny Śląsk miał również swoich reprezentantów na Igrzyskach Olimpijskich w bobslejach.

Zajęcia w szkołach zakończą się 21 czerwca 2024 roku.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content