Wystartowała kampania „Ruszamy po zdrowie”

fot. Radio Rodzina

Ostatnie lata przyniosły alarmujący wzrost liczby dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością. Celem kampania „Ruszamy po zdrowie” jest dotarcie do dzieci i ich rodziców z przesłaniem, że często wystarczy zmienić kilka pozycji w codziennej diecie i wprowadzić, choć odrobiną ćwiczeń, aby organizm funkcjonował prawidłowo.

– Otyłość wśród dzieci staje się coraz większym problemem – mówi Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej wśród młodzieży jest obecnie jazda na hulajnodze. Ambasadorem kampanii jest Bartosz Oskroba, Wicemistrz Świata i Europy oraz pięciokrotny Mistrz Polski.

– Jako dziecko byłem bardzo aktywny, cały czas na dworze. Dla mnie sport jest niezbędny do życia – mówi Bartosz Oskroba.

– Sport jest super zajawką – zachęcał Bartosz Oskroba.

Otyłość i nadwaga – wyzwaniem zdrowotnym XXI wieku, mówi Lek. med. Agata Trafalska, kierująca oddziałem Rehabilitacji Ogólnoustrojowej WSS. im. J. Gromkowskiego.

– Chcemy pokazać dzieciom, że mają wybór – dodaje lek. med. Agata Trafalska.

Zapytaliśmy Wiktora, jednego z uczestników jak według niego wygląda zdrowy tryb życia.

Partnerem kampanii są Uzdrowiska Kłodzkie. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content