Prezentacja placówki i dni adaptacyjne w nowym przedszkolu przy al. Hallera

mat. prasowe

Nowe przedszkole przy al. Hallera 77a już pełne dzieci. W ramach „dni adaptacyjnych” maluchy wraz z rodzicami po raz pierwszy miały okazję, by zobaczyć placówkę i zapoznać się z wychowawcami.

Z początkiem września wrocławskie przedszkolaki rozpoczną zajęcia w nowym przedszkolu przy al. Hallera 77a we Wrocławiu. Wielu z nich już zobaczyło placówkę podczas „dni adaptacyjnych”.
– Cieszę się, że powitaliśmy już u nas pierwsze maluchy. Mamy nowoczesny i doskonale wyposażony budynek, kolorowe place zabaw, i wykwalifikowaną kadrę. Przez ostatnie dni czekaliśmy tylko na nasze przedszkolaki, które są sercem każdej tego typu placówki. Na początku uruchamiamy 6 oddziałów, a docelowo będzie 8 – podkreśla Jolanta Hejda-Pawlak, dyrektor Przedszkola 141 przy al. Hallera we Wrocławiu. – Największą naszą dumą jest gabinet terapeutyczny, który uważam jest wisienką na torcie tej inwestycji – dodaje.Docelowo w przedszkolu będzie 200 dzieci (8 grup).


Nowoczesna placówka
Dwukondygnacyjny budynek Przedszkola nr 141 ma powierzchnię użytkową  ok.  1806 m2. Znajduje się w nim 8 sal z węzłami sanitarnymi i magazynkami. Dzieci i nauczyciele będą mieć także do dyspozycji salę rekreacyjną (117 m2) i drugą do zajęć terapeutycznych (26 m2) oraz pomieszczenia gospodarcze, socjalne i administracyjne. Przedszkole posiada również własny węzeł żywieniowy wraz z chłodniami.
– Z takich inwestycji we Wrocławiu jesteśmy szczególnie dumni. To placówka bardzo nowoczesna z wszelkimi udogodnieniami i pełnym wyposażeniem. Wierzę, że przedszkolaki będą tu mile spędzać czas i uczyć się pod okiem wykwalifikowanej kadry – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.


Zielono i ekologicznie
Na zewnątrz na przedszkolaków czekają dwa place zabaw ze ścieżką sesnoryczną i nowa zieleń. W ramach inwestycji nasadzono m.in. 14 drzew i ponad 1,5 tys. krzewów. Poza tym, sam budynek ma wiele rozwiązań proekologicznych.
– Przedszkole posiada nie tylko instalację fotowoltaiczną, ale również zielony dach o powierzchni ponad 550 m2. Dodatkowo jedną ze ścian będą zdobiły zielone pnącza. Poza tym na terenie przedszkola zagospodarowana będzie woda deszczowa m.in poprzez ogród deszczowy, nawierzchnie przepuszczalne, w tym dużo trawników i zieleńców oraz zielony dach – mówi Jolanta Wnęk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.  
Budynek jest również wyposażony w energooszczędne oświetlenie i system do zarządzania oświetleniem oraz odzyskiwaniem ciepła z wentylacji mechanicznej.
Jego budowa kosztowała miasto ponad 15,7 mln złotych.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content