PAIH bliżej biznesu na Dolnym Śląsku. Regionalne Biuro Handlowe we Wrocławiu otwarte

fot. Radio Rodzina

Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchomiła kolejne z zapowiadanych dwunastu Regionalnych Biur Handlowych. Wrocławski oddział PAIH otworzył członek zarządu Agencji Piotr Dytko wraz z dolnośląskimi samorządowcami. Biuro będzie wspierać firmy z Dolnego Śląska w międzynarodowych kontaktach biznesowych.

Powołane do działania przez PAIH Regionalne Biura Handlowe stanowią odpowiedź na potrzeby polskich firm, rozpoznane na drodze kontaktów z nimi. Oddziały PAIH w poszczególnych regionach kraju powstają we współpracy z podmiotami Grupy PFR oraz Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi. W konferencji otwierającej wrocławskie biuro Agencji udział wzięli przedstawiciele lokalnego samorządu, instytucji partnerskich oraz licznie przybyli przedsiębiorcy z Dolnego Śląska.

– Przedsiębiorcy wciąż nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak wygląda nasza oferta, co oferuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu i w jakich obszarach jesteśmy w stanie ich wspierać. Stąd zrodził się pomysł powstania Regionalnych Biur Handlowych – mówi Piotr Dytko, Członek Zarządu PAIH – Dla nas to bardzo ważne, aby być i działać w regionie. Szczególnie tutaj, we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, gdzie istnieje wiele prężnie rozwijających się firm, gdzie tylko w mijającej dekadzie kapitał inwestycyjny wyniósł 11 miliardów euro. Region doceniają zagraniczni inwestorzy, jak choćby Intel, dlatego to bardzo istotne, że PAIH otworzy swoje biuro właśnie w sercu Dolnego Śląska – dodaje Piotr Dytko.

Wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur podkreślał potencjał gospodarczy aglomeracji wrocławskiej i województwa dolnośląskiego. W swoim wystąpieniu docenił znaczenie Zagranicznych Biur Handlowych PAIH dla dotychczasowego wsparcia Agencji dla przedsiębiorców. Zachęcał przy tym, by korzystali oni ze wszystkich dostępnych narzędzi ułatwiających im działanie.

– Świętujemy przyszłość Wrocławia i całej naszej aglomeracji. Doskonale wiemy, jak ważna jest przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy, bo za tym idzie również rozwój społeczny. We Wrocławiu od lat stawiamy na mocną ekonomię i to, żeby w sposób spójny i zrównoważony przyciągać dużych „graczy”. Wiemy, że ostatnie lata zaprocentowały. Duża liczba potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców działających we Wrocławiu i kolejka czekających na możliwość ulokowania swoich inwestycji produkcyjnych i usługowych, stale się powiększają – mówił obecny na konferencji Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Głos zabrał również wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, który przypomniał, że każdy biznes dociera do momentu konieczności internacjonalizacji i potrzebuje wówczas wsparcia. Wskazał na Regionalne Biuro Handlowe PAIH jako kluczowy punkt dla skutecznej realizacji internacjonalizacji biznesu.

– Na Dolnym Śląsku coraz więcej myśli się już o dalszym rozwoju, a więc działaniach nie tylko w skali województwa, ale także całego kraju. Mamy tu firmy najsilniejsze w swoich obszarach w Europie Środkowo-Wschodniej, nasze przedsiębiorstwa przodują w branży IT, a produkty firm high-tech wybierane są – spośród wielu – do licznych agencji kosmicznych – dodał Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

Podczas konferencji eksperci PAIH przedstawili działalność Agencji w obszarach eksportu, inwestycji i promocji marki polskiej gospodarki, w tym wystaw światowych Expo. W ramach wydarzenia odbyły się również panele z udziałem ekspertów i lokalnych przedsiębiorców, dotyczące doradztwa firmom, ich potrzebom i wyzwaniom.

W wydarzeniu uczestniczyło grono ekspertów PAIH, z którymi obecni na konferencji przedsiębiorcy mogli na żywo porozmawiać o możliwościach współpracy oraz poznać szczegółowo obszary działalności Agencji.

***

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.

Mat. Pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content