Ks. prof. Sławomir Stasiak o wyzwaniach, które stoją dziś przed Kościołem

fot. Radio Rodzina

Już po raz 51. Papieski Wydział Teologiczny zaprasza na Wrocławskie Dni Duszpasterskie. Tematem będzie hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Jak uczyć dziś katechezy? Jak komunikować o synodalności? Jak mówić o nadużyciach seksualnych w Kościele na lekcjach religii w szkole ponadpodstawowej? – to wybrane zagadnienia, które zostaną poruszone podczas 51. Wrocławskich Dni Duszpasterskich w dniach 29-30 sierpnia w Auli PWT na pl. Katedralnym 1 we Wrocławiu.

-Chcieliśmy sięgnąć do fundamentów Kościoła. – mówi ks. prof. Sławomir Stasiak, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Jedno z najstarszych sympozjów teologicznych w Polsce gości co roku teologów, katechetów, nauczycieli akademickich i wolnych słuchaczy.

Rektor PWT tłumaczy, iż pojęcie synodalności ma źródła w Piśmie Świętym. –Syn-hodos oznacza z j. grec. wspólną drogę. Należy rozpoznać obecną sytuację, ocenić ją w sposób krytyczny i ruszyć w drogę ku zbawieniu. – dodaje ks. prof. Stasiak.

Na rozmowę zapraszamy dziś (24.08) po godz. 13:10 w audycji Dziś w Kościele. Harmonogram Wrocławskich Dni Duszpasterskich dostępny tutaj. Wstęp na wydarzenie wolny.

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content