Operetka Wrocławska w Godzieszowej i Sobótce

Foto: Mat. Pras.

W minioną niedzielę 20.08.2023 r., społeczność Powiatu Wrocławskiego miała okazję po raz kolejny uczestniczyć w koncertach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Operetka Wrocławska. Mieszkańcy stawili się bardzo licznie na obu wydarzeniach, co napawa ogromnym optymizmem jeśli chodzi o organizację podobnych przedsięwzięć w przyszłości.

Pierwsze spotkanie odbyło się w parku w Godzieszowej (gm. Długołęka). Koncert odbył się w miejscowym parku, dzięki uprzejmości sołtysa Henryka Miziniaka. Rodziny mogły uczestniczyć nie tylko w fascynującym spektaklu, ale także skorzystać z dodatkowych atrakcji. Spektakl został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność. W wydarzeniu uczestniczył Etatowy Członek Zarządu – Wiesław Zając.

„Operetka dla Dzieci” to wydarzenie skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i odpowiedni dla dzieci w wieku 3–12 lat. Podczas spektaklu przedstawiono fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami, pięknymi kostiumami i dekoracjami. W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak m. in.: „Pieśń o Wilji” (o Rusałce) z operetki Wesoła Wdówka Franciszka Lehara, Aria Lalki Olimpii z opery fantastycznej Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha itd. Przedstawienie zawarte było w formie bajki muzycznej.

Drugi spektakl miał miejsce w Sobótce. W repertuarze znalazły się największe przeboje operetkowe takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Paul Abraham czy Jacques Offenbach. Popisowe arie, duety, sceny z ukochanych przez publiczność przebojów: „Wesoła Wdówka”, „Ptasznik z Tyrolu”, „Księżniczka Czardasza”, „Hrabina Marica”, „Zemsta Nietoperza”, „Giuditta”.

Artyści angażowali publiczność w swoje występy. Na koniec występu  w Sobótce zaprosili niektórych uczestników do wspólnego tańca na scenie. W wydarzeniu uczestniczyli Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki, Członek Zarządu – Barbara Kosterska, Przedwodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego – Piotr Chmurzyński, Dyrektor Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie – Hubert Kurdziel oraz Wójt Gminy Jordanów Śląski – Paweł Filipczak.

Na obu wydarzeniach wystąpili: Liza Wesołowska, Tomasz Maleszewski, Damian Domalewski,Tancerze Baletu Teatru Scena Kamienica i Maciej Michałkowski.

Zadanie publiczne zostało sfinansowane ze środków budżetu Powiatu Wrocławskiego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content