XIV Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół w Henrykowie [Zaproszenie]

Fot. mat. pras.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej organizuje w ostatnią sobotę sierpnia (26.08.2023) Pielgrzymkę i Piknik Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół w Henrykowie.

Pielgrzymka adresowana jest do grup zorganizowanych: Parafii, DPS-ów, WTZ-ów, Szkół Specjalnych, GOPS-ów – oraz do indywidualnych osób niepełnosprawnych wraz ze swoimi opiekunami. Podobnie jak w ubiegłych edycjach, podczas pikniku osoby niepełnosprawne będą mogły zaprezentować osiągnięcia wykonane w ramach swoich warsztatów terapii zajęciowych oraz inne talenty (wokalne, taneczne, instrumentalne, rękodzieło).

O swoim doświadczeniu mówiła nam Małgorzata de Haan, założycielka Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie, mama Krzysztofa – chorującego na ciężkie porażenie mózgowe.

-Troska o drugiego człowieka jest bardzo ważna, jak mówił św. Paweł w liście do Galatów „Jeden drugiego brzemiona noście” – dodaje pani Małgosia. I to się realizuje na Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych w Henrykowie.

Wydarzenie poprzedzi 3-dniowy Zjazd Formacyjny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej. Poprzez warsztaty, konferencje, integrację i modlitwę młodzież przygotuje się do pełnienia funkcji wolontariuszy w czasie Pielgrzymki.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content