Wyróżnieni sportowcy z Gminy Trzebnica

Foto: Mat. Pras. Gminy Trzebnica

Burmistrz Marek Długozima wręczył stypendia sportowe młodym sportowcom z Gminy Trzebnica. To nagroda za szczególnie wysokie wyniki w uprawianych dyscyplinach, w zawodach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Spotkanie odbyło się 3 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy.

Burmistrz Marek Długozima pogratulował młodym sportowcom wytrwałości, zaangażowania i ducha walki, podziękował także rodzicom za wsparcie i trud włożony w ich wychowanie. – Cieszę się, że w naszej gminie jest tak wielu utalentowanych młodych sportowców, którzy stają się ambasadorami Trzebnicy na zewnątrz. Życzę Wam kolejnych sukcesów!. Reprezentujcie Gminę Trzebnica tak jak do tej pory. Powodzenia! – dodał burmistrz.

Na zakończenie spotkania w Urzędzie Miejskim burmistrz wyraził nadzieję, że otrzymane stypendia będą motywacją do odnoszenia kolejnych sukcesów sportowych oraz staną się impulsem w dążeniu do realizacji dalszych marzeń i ambicji.  

Poniżej przedstawiamy sylwetki stypendystów.

Damian Dziubak jest członkiem i aktywnym zawodnikiem Klubu Sportowego Samuraj we Wrocławiu i reprezentuje sekcję Taekwondo ITF. Jego zaangażowanie i wysiłek podczas treningów przyczyniły się do osiągnięcia znaczących rezultatów. Damian brał udział w międzynarodowym turnieju Taekwondo ITF FM odbywającym się w Ostrawie w Czechach. 1 kwietnia 2023 roku zdobył tam srebrny medal w walce sportowej oraz srebrny medal w konkurencji układów formalnych. Jego determinacja, umiejętności i ciężka praca zaowocowały tym imponującym wynikiem. 27 maja 2023 roku Damian ponownie odniósł sukces podczas zawodów, które odbyły się we Wrocławiu, gdzie zdobył tytuł wicemistrza Polski w swojej kategorii wagowej. To kolejny dowód potwierdzający jego talent i umiejętności w tej dyscyplinie sportu.

Damian nie tylko osiąga znakomite rezultaty sportowe, ale również jest zaangażowany w życie klubu oraz angażuje się w pracę z dziećmi. Jego poświęcenie i chęć pomocy innym stanowią inspirację dla innych. Jest przykładem profesjonalnego, młodego i zdyscyplinowanego sportowca, który nie tylko rozwija swoje umiejętności, ale także wpływa pozytywnie na społeczność sportową.

Jadwiga Śródka to czołowa zawodniczka GKS Gaudia Trzebnica Zdrój i uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy. Z powodzeniem łączy naukę z uprawianiem sportu. Wyróżnia się swymi wszechstronnymi dokonaniami sportowymi. Jest osobą sumienną, zaangażowaną społecznie i bardzo dobrze zorganizowaną. Osiąga bardzo wysokie wyniki sportowe w wielu dyscyplinach. Jak na sportowca przystało, charakteryzuje ją wysoki poziom wiary we własne siły i umiejętność pokonywania trudności, a także umiejętność działania pod wpływem dużego stresu. Ze sportu czerpie prawdziwą radość. Jest wartościowym człowiekiem, który stanowi wzór dla klubowej i szkolnej społeczności. W każdej dziedzinie gra fair play, ciągle dążąc do podnoszenia swoich umiejętności. Swoją postawą zaraża innych. Należy do Szkolnego Klubu Sportowego, otrzymała dyplom za aktywny udział w programie „Szkolny Klub Sportowy” – Ministerstwa Sportu i Turystyki. Odznaczona brązowym medalem na Uroczystej GALI City Trail Wrocław 2022. Zdobyła Tytuł Szkolnego Orła Gminy Trzebnica w kategorii Sportowiec roku 2022. Jadwiga wspomaga swoją pracą wszelkie zawody i turnieje charytatywne organizowane przez Gminę Trzebnica. Trenerem i nauczycielem wychowania fizycznego Jadwigi jest p. Lidia Rojewska.

Mat. Pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content