Piąta Piesza Pielgrzymka do Brzezinki

mat. prasowe

W uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08 – odbędzie się Piąta Piesza Pielgrzymka do Brzezinki. Do wspólnego pielgrzymowania zaprasza parafia w Boguszycach.

– W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” – mówi Arkadiusz Cichosz – organizator pielgrzymki. – Są to słowa z Ewangelii wg św. Łukasza i jest to takie samo hasło, jak zakończonych właśnie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Będą z nami pielgrzymować m.in. młodzi, którzy byli na spotkaniu w Portugalii, którzy chcą – jak zachęcał ich papież Franciszek – dzielić się z nami radością przeżytego czasu.

W tym roku jest kilka nowości, których nie było w poprzednich latach. – Z wielką dumą i radością możemy już poinformować, że powstała nasza pielgrzymkowa piosenka. Jej premiera zostanie wykonana w czasie trasy – podkreśla A. Cichosz.

Start pielgrzymowania jest w kościele Boguszycach osiedlu, we wtorek 15.08 o godzinie 10:00. Pątnicy idą przez Boguszyce, Sokołowice do Brzezinki. – Do naszej pielgrzymki można dołączyć na każdym odcinku, wielu pielgrzymów korzysta z takiej możliwości. W Boguszycach będziemy ok 10:50 a w Sokołowicach około południa – jednak zachęcamy do pielgrzymowania od samego początku – zachęca A. Cichosz.

Punktem kulminacyjnym jest Eucharystia o godzinie 14:00 w Brzezince, połączona z Dożynkami.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content