Zbliżają się Dożynki Gminy Długołęka

mat. prasowe/Gmina Długołęka

Wojciech Błoński – Wójt Gminy Długołęka serdecznie zaprasza na wielkie święto plonów – Dożynki Gminy Długołęka, które odbędą się 27 sierpnia w parku w Szczodrem.

W tym roku do organizacji zaprosiliśmy wszystkie sołectwa z terenu naszej gminy. Odbędą się one 27 sierpnia w parku w Szczodrem, który traktujemy jako takie dobro wspólne całej gminy. Dlatego też chcemy, aby gospodarzem mogły być również te miejscowości, u których nie ma odpowiedniego miejsca, infrastruktury na zorganizowanie tak wielkiej imprezy – wyjaśnia pomysł na zorganizowanie Dożynek właśnie w Szczodrem Wójt Wojciech Błoński.

Jakie atrakcje czekają przybyłych gości?

Nie zabraknie pięknie udekorowanych stoisk sołectw i Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotują wiele różnorodnych potraw i ciast, które zadowolą każde podniebienie. Co roku organizowane są konkursy dożynkowe: na „Najpiękniejsze Stoisko Dożynkowe”, „Na Najpiękniejszy, tradycyjny Wieniec Dożynkowy Gminy Długołęka” oraz na „Najsmaczniejszy i najpiękniejszy chleb dożynkowy”. Sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich zawsze stają na wysokości zadania i dzięki ich pracom można zobaczyć, o co chodzi w Dożynkach. W tym roku doszedł jeszcze jeden konkurs – na „Najpiękniejszą Dekorację Dożynkową”, czyli udekorowanie tzw. chochołów. Często przy okazji dożynek spotykamy wymyślne dekoracje przy drogach. Tym razem będzie można je podziwiać również na terenie imprezy. Wszystkie te konkursy to znakomity sposób na pielęgnowanie tradycji i okazja, by wyróżnić się na tle pozostałych wsi. Na uczestników czekają oczywiście atrakcyjne nagrody finansowe.

Przed oficjalnym otwarciem Dożynek, do rywalizacji przystąpią drużyny z różnych miejscowości w ramach Gminnego Turnieju Sołectw. Niepowtarzalne konkurencje, które wymagają od zawodników sprytu, siły fizycznej, kreatywności, wiedzy i sprytu. Gorąco zachęcam do dopingowania swoich faworytów. Turniej co roku przynosi dużą dawkę emocji i uśmiechu.

Głównym punktem Dożynek jest uroczysta Msza Święta, która rozpocznie się o godzinie 12:00 na ołtarzu polowym, ustawionym na scenie. Eucharystię poprzedzi uroczysty korowód dożynkowy z wieńcami przygotowanymi przez sołectwa gminy Długołęka.

Będzie się działo również na scenie w parku w Szczodrem

Gwiazdami tegorocznych dożynek będą zespół Piękni i Młodzi Magdalena Narożna oraz Long & Junior. Od dekady do ich piosenek bawi się cała Polska, a teksty piosenek fani znają na pamięć. Ich koncerty odbędą się kolejno o godzinie 18:00 i 20:00. O 16:00 natomiast na scenie pojawią się Dżentelmeni – lokalny zespół disco-polo, który wraca na Dożynki Gminy Długołęka po kilkuletniej przerwie.

Wcześniej będziemy mogli podziwiać lokalne zespoły, które krzewią polską tradycję. Zacznie Zespół Tańca Ludowego „Długołęka”, który zawsze zachwyca nas pięknymi strojami i ciekawą choreografią. Zaprezentują się również muzyczne zespoły Lejwoda z Pasikurowic oraz Kultywator z Brzeziej Łąki, u których poza pięknym śpiewem, nie zabraknie tradycyjnych strojów i instrumentów.

Swój czas na scenie dostaną również finaliści I edycji naszego konkursu „The Best of Długołęka”, których mogliśmy już usłyszeć podczas XX Dni Gminy Długołęka.

Tuż po koncercie Long & Junior, o godzinie 21:30 rozpocznie się potańcówka, którą poprowadzi DJ Czarsson.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci

Na tych bardziej energicznych będzie czekać wesołe miasteczko. Chwilę oddechu będzie można złapać przy kinie plenerowym z bajkami dla dzieci, które cieszyło się dużym zainteresowaniem już podczas XX Dni Gminy Długołęka. Będą także przygotowane przez profesjonalistów animacje dla dzieci, malowanie twarzy i zabawy w pianie.

Swoje zdolności artystyczne dzeci będą mogły podszkolić przy stoiskach Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Długołęce, które są chętnie odwiedzane przez mieszkańców podczas naszych wydarzeń.

Podsumowując, na Dożynkach Gminy Długołęka każdy znajdzie coś dla siebie. Widzimy się 27 sierpnia w parku w Szczodrem.

Dołączcie do wydarzenia (https://fb.me/e/UQtZH9dm) i zaproście znajomych!

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content