Cycling Recycling dotarł do Wrocławia

mat. prasowe/Dominik Dobrowolski

To wakacyjna akcja edukacji ekologicznej, w ramach której rowerzystki i rowerzyści zwiedzają Polskę na jednośladach, łącząc jazdę z edukacją ekologiczną z akcjami sprzątania i promocją recyklingu. Pasjonaci dwóch kółek trafili także na Dolny Śląsk.

W tym roku trasa rajdu prowadziła z Wałbrzycha, przez Jelenią Górę, Jawor aż do Wrocławia, gdzie finał połączony został ze zwiedzaniem Hydropolis.

– Odwiedziliśmy najpiękniejsze rejony: Parki Narodowe: Karkonoski i w Górach Stołowych, Góry Wałbrzyskie i Kaczawskie, Dolinę Bobru i Bystrzycy oraz dziesiątki miejscowości. Mówi ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, inicjator rowerowego rajdu.

W 2010 roku Dominik Dobrowolsk zorganizował pierwszy projekt o nazwie „Cycling Recycling”. Wówczas objechał całe Morze Bałtyckie odwiedzając wszystkie nadbałtyckie kraje. Wyprawa trwała 2 miesiące, podczas której ekolog pokonał ponad 6 tys. km dystansu. W ramach wyprawy organizowane były akcje na rzecz ochrony Bałtyku przed odpadami. Od tego czasu w Polsce cyklicznie organizowane są akcje łączące jazdę na rowerze i sprzątanie, a od ośmiu lat również prowadzone są zbiórki elektoodpadów.  Podstawową grupę ekopeletonu tworzą pracownice i pracownicy REMONDIS Electrorecycling i Electro System Organizacji Odzysku, a grupę prowadzi na trasie właśnie Dominik Dobrowolski.

inf. wł. /mat. prasoweNasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content