Emocjonujący finisz Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski w Długołęce

mat. prasowe

Kolejny rok z rzędu gmina Długołęka gościła kolarzy z całego świata, którzy licznie zebrali się na starcie wyścigu w Oleśnicy. Trasa liczyła 141,9 km, w skład której wchodziło 9 pętli po 13,1 km przez teren gminy Oleśnica oraz rozstrzygające 17 km w gminie Długołęka.

Zawody obfitowały w ogromne emocje, wystarczy spojrzeć na czasy zawodników, które jasno wskazują, że ponad 10 zawodników do samego końca liczyło się w walce o zwycięstwo. Ostatecznie triumfował Izraelczyk Itamar Einhorn, który upodobał sobie metę w Długołęce, bowiem zwyciężał tu również dwa lata temu. Podium uzupełnili Eduard Grosu oraz Maciej Paterski – najlepszy z Polaków. Tuż za nimi w tej samej sekundzie zmieścili się Norbert Banaszek, Matej Zahalka, Dina Marton oraz Wicemistrz Polski Filip Maciejuk.

Choć jak sami mówią zawodnicy, jest to najłatwiejsza trasa ze wszystkich czterech edycji, bo najrówniejsza, to jednak wiatr urozmaicił zmagania i sprawił, że kolarze musieli jeszcze bardziej współpracować i być czujnym, by nie zostać z tyłu stawki.

– Po raz trzeci mamy przyjemność gościć etap wyścigu wyszehradzkiego i drugi raz mogliśmy podziwiać niezwykle emocjonujący finisz. Wiem, że mówiło się o tym wyścigu nawet podczas transmisji Tour de France i cieszę się, że nazwa naszej gminy wybrzmiała podczas największego wyścigu kolarskiego na świecie – mówił po wyścigu Wójt Wojciech Błoński, który wręczył nagrody najlepszym uczestnikom Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski.

W sobotę kolejny po raz trzeci gościliśmy wyścig kolarski Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski w naszej gminie. Tym razem mogliśmy podziwiać niezwykle emocjonujący finisz w Długołęce. Ponad 10 kolarzy do samego końca walczyło o zwycięstwo w wyścigu,

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wyścigu

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content