Rozmowa z Wójtem Gminy Długołęka

fot. Radio Rodzina

W studiu Radia Rodzina gościł Wojciech Błoński, wójt Gminy Długołęka. W rozmowie przybliżył najważniejsze uroczystości oraz inwestycje realizowane przez Gminę w minionych tygodniach.

Za nami uroczyste obchody 104. rocznicy powstania Policji państwowej. Gmina Długołęka była gospodarzem obchodów, podczas których nadano odznaczenia. W lipcu setne urodziny świętowała pani Stanisława, mieszkanka Godzieszowej, dla której wyprawiono piękną niespodziankę. Wójt Długołęki wręczył także medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Wśród małżonków zamieszkujących różne miejscowości gminy, pojawiły się pary z 50-cio a nawet ponad 60-cioletnim stażem!

Ponadto w tym miesiącu podpisano umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w Kiełczowie (ul. Bławatna, Sportowa, Słowicza, Skowronkowa, Szarotkowa, Zielona) i odebrano nową drogę przy żłobku i przedszkolu.

Przed nami jeszcze święto plonów, czyli Dożynki Gminne zaplanowane na 27 sierpnia w Parku w Szczodrem. W ramach programu przygotowano zabawę, konkursy dożynkowe i turniej sołectw.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1. Jubileusze w Gminie

Cz. 2. Inwestycje (kanalizacja w Kiełczowie, odbiór dróg)

Cz. 3. Akcje krwiodawstwa i Dożynki Gminne

Rozmawiała Daria Detlaf

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content