„Łączymy osiedla” – piknik i otwarcie kładki nad Ślęzą

Foto: Mat. Pras.

Animacje dla dzieci, szkolenia z pierwszej pomocy i recyklingu mebli, znakowanie rowerów, a przede wszystkim rodzinna gra terenowa – to główne atrakcje sobotniego pikniku, który towarzyszyć będzie otwarciu pieszo-rowerowej kładki nad Ślęzą. Impreza pod hasłem „Łączymy osiedla” rozpocznie się 29 lipca o godz. 15.00 i potrwa do godz. 19.00. Wstęp wolny.

Zakończyła się budowa kładki nad rzeką Ślęzą, która połączyła Muchobór Wielki z Muchoborem Małym we Wrocławiu. W związku z tym, w najbliższą sobotę (29 lipca) zorganizowany zostanie piknik pod hasłem „Łączymy osiedla”. Wstęp wolny.

Atrakcje pikniku

Piknik osiedlowy zorganizowany zostanie na boisku Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Greckiej 59, a także na terenach zielonych przy kładce (m.in. przeprowadzona zostanie tam gra terenowa).

– W trakcie pikniku wrocławianie będą mogli wziąć udział w grze terenowej, do której zapraszamy zarówno zespoły rodzinne, jak i sąsiedzkie. Będzie też strefa zabaw, dmuchańce, warsztaty plastyczne, energorowery oraz pokazy pierwszej pomocy. Chętni będą mogli także oznakować swoje rowery oraz zapisać się do programu Nasz Wrocław – wymienia Beata Nawrotkiewicz z WCRS-u, organizatora pikniku. – Będzie można też przekonać się, że recykling mebli jest sposobem nie tylko na ograniczenie śmieci, ale i zbędnych wydatków – dodaje.

Na miejscu będą także punkty psychoedukacyjne Centrum Zdrowia Psychicznego. Dyżurować w nich będą m.in. psychologowie i lekarze psychiatrzy, którzy udzielą kompleksowych porad i wskazówek, w jaki sposób pomóc sobie i innym, a także gdzie szukać konkretnego wsparcia.

Strefa gastro
Podczas pikniku „Łączymy osiedla” nie zabraknie strefy gastro z przekąskami (płatne). Z kolei bezpłatną wodę z owocami otrzymają uczestnicy pikniku w barze wodnym przygotowanym przez MPWiK Wrocław.
Niespodzianki dla uczestników czekać będą także na stoisku informacyjnym miasta.
Organizatorami pikniku przy kładce są: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, rady osiedli Muchobór Mały i Muchobór Wielki oraz Centrum Zdrowia Psychicznego (Wrocławskie Centrum Zdrowia) wraz z partnerami.
Kładka pieszo-rowerowa nad Ślęzą
30-metrowa, oświetlona kładka nad Ślęzą od Muchoboru Małego stanowi przedłużenie  ul. Francuskiej, z kolei od Muchoboru Wielkiego – ul. Trawowej. Do jej budowy wykorzystano 20 ton stali i 25 metrów sześciennych betonu. Drogi rowerowe i piesze prowadzące do kładki od strony Muchoboru Wielkiego i Małego są gotowe do realizacji.

– Kładka usprawni komunikację pomiędzy oboma Muchoborami i umożliwi dostęp do terenów rekreacyjnych nad rzeką oraz do ogródków działkowych. W przyszłości połączy też planowane drogi rowerowe z już istniejącymi, tworząc nowy korytarz – przyznaje Bartłomiej Tylkowski, przewodniczący zarządu osiedla Muchobór Wielki.
Inwestycja prowadzona przez Wrocławskie Inwestycje kosztowała 4 mln złotych.
Inwestycje pieszo-rowerowe w okolicy kładki w latach 2023-2025
Dojazdy do kładki od ul. Francuskiej i ul. Trawowej

·        Ulica Francuska – Budowa drogi dla pieszych i rowerów na przedłużeniu ul. Francuskiej – realizacja do marca 2024 r.
·        Ulica Trawowa – Budowa drogi dla pieszych i rowerów – realizacja do października 2024 r.

WBO 2022 Projekt nr 170
·        Krzemieniecka  –  drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Krzemienieckiej. Przetarg na projekt – koniec 2023 r.

Otyńska
·        Łącznik między Traktatową a Otyńską – prace projektowe zakończone, decyzja o realizacji zadania zależna od planów PKP
·        Łącznik Otyńska – Strzegomska- w trakcie projektowania- dodatkowe połączenie pieszo-rowerowe z TAT

Żwirki i Wigury
·        Rozbudowa ul. Żwirki i Wigury w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego – prace projektowe zakończone,  zakończenie budowy listopad 2023 r.

Plan kolejnych działań rowerowych 2023-2025 w sąsiedztwie kładki:

·        Ulicami Francuską i Szwajcarską połączenie rowerowe ze stacją kolejową Wrocław Muchobór oraz Trójkątem Kolejowym.  
·        Mińska – kontynuacja drogi dla rowerów do ronda Chamcówny
·        Awicenny – budowa trasy rowerowej likwidująca nieciągłości tras rowerowych.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content