PKN ORLEN wspiera „Gigantów Siatkówki”

mat.pras. Orlen

PKN ORLEN – kolejny rok z rzędu został Złotym Sponsorem Międzynarodowego Turnieju „TAURON Giganci Siatkówki 2023”. Impreza odbędzie się w Twardogórze na przełomie września i października. Składać się będą na nią trzy wydarzenia.

Do 2021 roku turniej „TAURON Giganci Siatkówki” był charytatywnym, międzynarodowym turniejem towarzyskim w siatkówce mężczyzn. Na imprezie pojawiały się czołowe drużyny z Polski – jak PGE Skra Bełchatów czy Jastrzębski Węgiel – oraz mocne ekipy z różnych części Europy, m.in. z Włoch, Turcji czy Niemiec. Jednak w ubiegłym roku „Giganci” urośli jeszcze bardziej i wzbogacili się także o pierwszy turniej dla kobiet. Rywalizacja pań cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców i mediów, a mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Nic więc dziwnego, że organizatorzy i w tym roku do rywalizacji w Twardogórze zaprosili także żeńskie drużyny.

W ramach Międzynarodowego Turnieju „TAURON Giganci Siatkówki 2023” odbędą się trzy wydarzenia. Na przełomie września i października (30.09/1.10) rywalizować będą drużyny żeńskie (Międzynarodowy Turniej „TAURON Giganci Siatkówki Kobiet 2023”). W zawodach wezmą udział czołowe polskie drużyny: Chemik Police i Developres Rzeszów. Organizatorzy zaprosili także dwie ekipy tureckie. Wstępem do tej imprezy będzie finał rozgrywek „TAURON Młodych Gigantów Siatkówki 2023”, który 29.09 zaplanowano w Miliczu.

Dwa tygodnie później (14-15.10) w Twardogórze zagrają panowie – przeciwnikami Aluron Warty Zawiercie i Trefla Gdańsk mają być także zespoły znad Bosforu. Mecze odbędą się w ramach XIV Międzynarodowego Turnieju „TAURON Giganci Siatkówki Mężczyzn 2023”. PKN ORLEN został Złotym Sponsorem wszystkich trzech wydarzeń w ramach Międzynarodowego Turnieju „TAURON Giganci Siatkówki 2023”.

– Siatkówka zajmuje szczególne miejsce w strategii sponsoringowej PKN ORLEN – mówi Grzegorz Bałkowiec, dyrektor Biura Sponsoringu Sportu i Projektów Społecznych PKN ORLEN. Jesteśmy sponsorem głównym Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz angażujemy się w projekty związane z siatkówką plażową, takie jak Plaża Open czy ORLEN Beach Volley Tour. Dbamy również o kształcenie kolejnych pokoleń mistrzów i mistrzyń, stąd nasze zaangażowanie w projekt „Siatkarskie Ośrodki Szkolne”. Turniej Giganci Siatkówki ma swoją renomę i zagościł już na stałe w kalendarzu siatkarskich rozgrywek. Cieszymy się, że po raz kolejny mamy okazję współpracować przy tej świetnej inicjatywie.

W turnieju męskim Trefl Gdańsk i Aluron Warta Zawiercie gwarantują już dziś emocje na najwyższym poziomie. Dość powiedzieć, że Aluron Warta ogłosiła już m.in. pozyskanie środkowego Mateusza Bieńka, w zgodnej opinii ekspertów – jednego z najlepszych zawodników na tej pozycji na świecie. W turnieju kobiecym ekscytująco zapowiada się starcie polskich drużyn z tureckimi. Przypomnijmy, że w ostatniej edycji Ligi Mistrzów Chemik Police o awans do ćwierćfinału walczył z Fenerbahce Stambuł i chociaż oba spotkania przegrał (1:3 i 2:3), to jednak były to widowiska na najwyższym poziomie. Tego spodziewamy się jesienią w Twardogórze. Już można zatem powiedzieć, że Międzynarodowy Turniej „TAURON Giganci Siatkówki 2023” będzie najważniejszym tego typu turniejem w Polsce i jednym z najważniejszych na świecie. To będzie też świetny sprawdzian przed startem rozgrywek ligowych.

Partnerem medialnym „TAURON Gigantów Siatkówki 2023” jest Telewizja Polska – TVP Sport pokaże na żywo wszystkie mecze turnieju. Ubiegłoroczną edycję przed telewizorami oglądało w sumie blisko 2 mln widzów.

Organizatorzy zdecydowali się zmienić formułę rywalizacji z poprzednich lat. Tym razem będzie to pojedynek Polska-Turcja, w którym o zdobyciu pucharu decyduje nie tabela, lecz system pucharowy. Pierwszego dnia rozgrywane będą półfinały, a kolejnego – finał i mecz o trzecie miejsce.

– Od dawna powtarzam, że PKN ORLEN bardzo dobrze rozumie sport i siatkówkę- mówi Wojciech Rozdolski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. Nic więc dziwnego, że nasze relacje układają się tak dobrze. Nie kryję swojej radości, że ta współpraca trwa kolejny rok. Uważam, że jesteśmy bardzo dobrymi partnerami. TAURON Giganci Siatkówki z roku na rok rosną i dlatego PKN ORLEN jest dla nas bardzo dobrym partnerem. Wspólnie możemy wiele zrobić dla promocji siatkówki w Polsce.

Historia TAURON Gigantów Siatkówki sięga 2010 roku. Jego pomysłodawcą i twórcą jest właśnie Wojciech Rozdolski, obecny prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. Do 2014 roku „Giganci Siatkówki” gościli w Oleśnicy. Potem miasta-gospodarze się zmieniały: Wieluń, Szczecin, Kępno, a ostatnio Jelcz-Laskowice i wspomniana Twardogóra.

Koncern PKN ORLEN od lat wspiera rozwój siatkówki w naszym kraju. Jest głównym sponsorem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Logotyp PKN ORLEN pojawia się m.in. na koszulkach naszych reprezentacji, przed którymi ważna misja – awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Jednocześnie koncern pamięta o kolejnych pokoleniach – jest głównym sponsorem programu „Siatkarskie Ośrodki Szkole”, który szkoli około 10 tys. dzieci w całej Polsce.

PKN ORLEN jest największym sponsorem polskiego sportu. W styczniu 2023 roku przedłużył współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Koncern przez blisko cztery lata będzie Sponsorem Generalnym polskiej piłki nożnej, jedenastu reprezentacji narodowych, w tym reprezentacji mężczyzn oraz Sponsorem Tytularnym rozgrywek piłkarskich – m.in. Ekstraligi kobiet, Pucharu Polski kobiet oraz ePucharu Polski. PKN ORLEN angażuje się w wiele innych dyscyplin sportu – między innymi lekkoatletykę i kolarstwo. Jest strategicznym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego. W ramach Grupy Sportowej ORLEN koncern wspiera najlepszych, polskich lekkoatletów. ORLEN Team to natomiast najbardziej profesjonalny zespół motorsportowy w Polsce, mający w swoich szeregach zawodników cross–country, żużla, rajdów samochodowych, Formuły 1 i wodnej Formuły 1 oraz akrobacji lotniczych.

mat.pras. Orlen

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content