TAURON sponsorem tytularnym Hokej Ligi

Foto: Mat. Pras.

Hokeiści i gimnastycy pozyskali sponsora strategicznego, którym staje się TAURON. Energetyczny lider w ramach współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim zostaje mecenasem sportowców, w tym Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Kluczowym elementem ogłoszonej w środę współpracy będzie sponsoring tytularny polskiej Hokej Ligi.

O współpracy, na mocy której wsparcie uzyskają kolejne związki, instytucje i ligi sportowe, poinformowano w środę podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim PKOl. Umowa obowiązywać będzie w latach 2023-2027.

Mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy w Tauron Polska Energia. 

– Rozpoczęliśmy proces systemowej zmiany finansowania i rozwoju polskiego sportu. Cieszę się ogromnie, że TAURON dołącza do Rodziny Olimpijskiej. Jestem przekonany, że wspólnie wesprzemy budowę potęgi takich związków, jak Polski Związek Gimnastyczny, Polski Związek Sportów Wrotkarskich, Aeroklubu Polskiego oraz ligi i Związku Hokeja na Lodzie. Dziękuję za zaufanie zarządowi spółki i witam TAURON wśród partnerów Polskiego Komitetu Olimpijskiego – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

– Polski Komitet Olimpijski to kluczowa instytucja dla polskiego sportu, stanowiąca o jego sile podczas najważniejszych dla każdego sportowca zawodów, czyli igrzysk olimpijskich. Liczymy, że nasi sportowcy na olimpijskich arenach w Paryżu nawiążą do wielkich sukcesów polskiego sportu, a liczba medali, w tym tych najcenniejszych przebije Tokio, czy Atlantę. Już teraz trzymamy kciuki za naszych reprezentantów – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

TAURON w ramach umowy sponsorować będzie również także kolejne związki sportowe, instytucje oraz ligi rozgrywkowe. Na jej mocy TAURON zostanie Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Gimnastycznego, Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich i Aeroklubu Polskiego. Energetyczny lider pozyska też prawo Sponsorem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie oraz Sponsora Tytularnego Polskiej Hokej Ligi i Polskiej Ligi Hokeja Kobiet.

– Współpraca z PKOL zakłada wsparcie tak tradycyjnych dyscyplin olimpijskich, jak również tych niezwykle widowiskowych, posiadających wiernych fanów, szczególnie wśród ludzi młodych. Dzięki nawiązanej współpracy znacznie poszerzamy zakres naszego zaangażowania w polski sport. Szczególnie dumny jestem, że w ramach współpracy z PKOl udało się nawiązać tak bliską współpracę z hokejem, który jest tak bardzo popularny na południu Polski. Mam nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu hokej będzie rozwijał się w naszym kraju szybciej i lepiej – dodaje Paweł Szczeszek, prezes TAURONA.

W ramach umowy sponsorskiej TAURON Polska Energia S.A. otrzymuje m.in. prawa do używania tytułów: „Sponsora Olimpijskiej Reprezentacji Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024”, „Sponsora Młodzieżowej Reprezentacji Polski na Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Ganwon 2024”, „Sponsora Polskiego Komitetu Olimpijskiego” oraz „Sponsora Polskiego Ruchu Olimpijskiego”.

PKOl reprezentował Radosław Piesiewicz – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Tomasz Poręba – Wiceprezes PKOl.

Grupa TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największy dystrybutor energii elektrycznej. Koncern dostarcza energię do ponad 5,5 miliona klientów. Od czterech lat firma prowadzi Zielony Zwrot, który oznacza głęboką transformację w kierunku odnawialnych źródeł energii poprzez inwestycje w farmy wiatrowe i elektrownie fotowoltaiczne.

Grupa aktualnie dysponuje jedenastoma farmami wiatrowymi, w których energię elektryczną wytwarza 200 turbin wiatrowych, trzema elektrowniami fotowoltaicznymi oraz 34 wodnymi.  Do 2030 roku TAURON zakłada sześciokrotne zwiększenie mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii oraz ograniczenie emisyjności o prawie 80 proc.

Grupa TAURON angażuje się w szereg przedsięwzięć na rzecz otoczenia, takich jak działalność edukacyjna i charytatywna. Jest sponsorem ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Foto: Mat. Pras.
Foto: Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content