KGHM zaprasza sportowców do udziału w programie stypendialnym

mat. prasowe

Do 31 lipca można zgłaszać swoje kandydatury do sportowego programu stypendialnego KGHM „Miedziane Rywalizacje” – pracownicy miedziowej spółki i mieszkańcy regionu również mogą przesyłać propozycje zawodników. W tym roku wybrani sportowcy mogą liczyć nawet na 100 tys. zł.

Biogramy kandydatów, w tym dane kontaktowe, wiek, najważniejsze osiągnięcia oraz plany na przyszłość można wysyłać na adres mailowy: miedziane.rywalizacje@kghm.com.

Stypendyści „Miedzianych Rywalizacji” otrzymują od KGHM wsparcie finansowe na rozwój kariery zawodowej. Środki przyznawane są za wybitne osiągnięcia sportowe i systematyczną pracę nad zdobywaniem i osiąganiem coraz lepszych wyników w swojej dyscyplinie.

W gronie stypendystów KGHM znajdują się m.in.: Mistrzowie Świata i Europy w wioślarstwie, medaliści zawodów i igrzysk w strzelectwie czy sportach walki.

 Program stypendialny KGHM to przede wszystkim szansa dla sportowców na budowanie stabilnej kariery zawodowej. To również możliwość rozwoju dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w zawodowym sporcie. Wspieramy zdolnych zawodników z Zagłębia Miedziowego, jaki z całej Polski – powiedziała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

Bezpośrednie finansowanie utalentowanych zawodników jest niezwykle ważną częścią strategii rozwoju KGHM oraz działań z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Program stypendialny „Miedziane Rywalizacje” trwa od 2019 roku. W ubiegłym roku wyróżnionych zostało 27 zawodników, w tym 14 z Dolnego Śląska.

Oprócz autorskiego programu stypendialnego KGHM jest aktywnym mecenasem polskiego sportu. Miedziowa spółka obejmuje patronatami ważne wydarzenia dotyczące aktywności fizycznej na poziomie zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Miedziowa Spółka jest głównym sponsorem i zarazem właścicielem klubu piłkarskiego KGHM Zagłębie Lubin. Wspiera finansowo profesjonalne kluby siatkarskie czy koszykarskie, jak i amatorskie drużyny.

Od lat KGHM jest jednym ze sponsorów Biegu Piastów w Jakuszycach. Spółka wspiera wydarzenia biegowe, jak Bieg o Lampkę Górniczą czy Cross Straceńców. Pomaga również lokalnym organizacjom sportowym, których członkami są m.in. pracownicy Grupy Kapitałowej KGHM. Spółka w Zagłębiu Miedziowym promuje zdrowy tryb życia, wspomaga finansowo szkolenie dzieci i młodzieży, integruje młodych zawodników z różnych części regionu.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content