Otwarcie wiaduktu na TAT. MPK Wrocław zaprasza na paradę autobusów

Foto: Mat. Pras.

W piątek, 21 lipca odbędzie się uroczyste otwarcie wiaduktu na Trasie Autobusowo-Tramwajowej przez Nowy Dwór. Wrocławskie MPK przygotowało specjalnie z tej okazji wydarzenie, któremu towarzyszyć będą m.in. parada autobusów oraz wystawa komunikacyjna. 

Budowa TAT, największej inwestycji komunikacyjnej we Wrocławiu od 1949 roku, jest na bardzo zaawansowanym etapie. Już 22 lipca trasą pojadą pierwsze autobusy! Koszt całego zadania, nadzorowanego przez Wrocławskie Inwestycje, to 390 mln zł, z czego ponad 182 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. To kluczowy projekt, umożliwiający bardziej efektywny i płynny przepływ komunikacji miejskiej, a także ważny krok w rozwoju infrastruktury transportowej we Wrocławiu. Na TAT składać się będą kilometry nowych torów tramwajowych i trakcji, ale także przystanki, chodniki, kanalizacja i odwodnienia, przebudowana jezdnia, sieci podziemne, zieleń, stacja prostownikowa, pętla, przejścia i ścieżki rowerowe oraz dwa wiadukty. Z okazji uroczystego otwarcia jednego z nich, wiaduktu na wysokości ul. Robotniczej, MPK Wrocław przygotowało kilka wyjątkowych atrakcji.

Wydarzenie towarzyszące inauguracji odcinka przebiegającej przez wiadukt trasy w ramach TAT rozpocznie się o godz. 17 na placu Wolności przy Narodowym Forum Muzyki. Wrocławskie MPK na miejscu zaprezentuje uczestnikom autobusy – zarówno te nowoczesne, jak i historyczne. Ponadto, zgromadzeni dowiedzą się więcej na temat inwestycji, a także będą mogli m.in. podziwiać wystawę komunikacyjną czy, dzięki Klubowi Sympatyków Transportu Miejskiego, poznać historię i wiele ciekawostek dotyczących taboru autobusowego we Wrocławiu.

Parada autobusowa

O godz. 18 z placu Wolności w kierunku wiaduktu na TAT wyruszy parada autobusów. Po przyjeździe na miejsce, uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję wykonać pamiątkowe zdjęcia i stanąć na nowo powstałym wiadukcie, bowiem po otwarciu odcinka, na miejscu nie będzie możliwy ruch pieszych. Będzie to także znakomita okazja dla mieszkańców i miłośników komunikacji miejskiej, aby przyjrzeć się bliżej zarówno przeszłości, jak i przyszłości transportu we Wrocławiu.

Uroczysty przejazd to nie tylko chwila radości z zakończenia ważnego etapu prac, ale także podziękowanie dla społeczności za wsparcie inwestycji. To również możliwość zobaczenia, jak dążenie do nowoczesnego i zrównoważonego transportu staje się rzeczywistością w stolicy Dolnego Śląska, jako, że w paradzie, u boku zabytkowych pojazdów, pojedzie także najnowocześniejszy tabor wrocławskiego MPK. Wśród nich znajdzie się planowo również nowy autobus elektryczny, który już niedługo dołączy do floty, wprowadzając bardziej ekologiczne rozwiązania w dziedzinie komunikacji miejskiej. Zgodnie z planem około godz. 19:30 uczestnicy wydarzenia wrócą na plac Wolności.

Udział w wydarzeniu możliwy jest za okazaniem zaproszenia, które można odebrać m.in. w Biurach Obsługi Pasażera MPK przy ul. Świeradowskiej 22 oraz alei Kromera 21a.

Foto: Mat. Pras.
Foto: Mat. Pras.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content