Maria Zięba: Łączą nas góry – to nie tylko wyprawy z osobami z niepełnosprawnościami, ale przede wszystkim nawiązywanie relacji

fot. Radio Rodzina: Maria Zięba, Fundacja Ładne Historie

Łączą nas góry – to projekt, który na początku skupiał się na wycieczkach dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Konieczne było zapewnienie specjalistycznego sprzętu, bo zwykły wózek inwalidzki nie spełniał ich potrzeb. Wyposażamy również w wózki terenowe, które pozwalają wjechać praktycznie wszędzie – mówi Maria Zięba z fundacji Ładne Historie. Potem projekt rozrósł się do wypraw łączących w relacjach.

Na wyprawy w góry wybierają się osoby z Dolnego Śląska niezależnie od rodzaju i stopnia niepełnosprawności, ale nie tylko. Przeważnie są to wycieczki w Sudety. Poprzez program fundacja stara się pokazać, że nie potrzeba wiele, by wyruszyć w góry czy do lasu. To pomoc dla rodziców ułatwiająca wyrwanie się z codziennej rutyny. Trasy są dobierane w taki sposób, aby były dostępne dla wózków. Mamy również trudniejsze szlaki, np. trasa na Wysoki Kamień w Górach Izerskich, która jest stroma, kamienista i pełna korzeni. Pokonanie takich szlaków jest możliwe dzięki wolontariuszom – dodaje prezeska fundacji Ładne Historie Maria Zięba.

Posłuchaj całej rozmowy:

Kontakt z organizatorami jest przez stronę internetową „Łączą nas góry” .

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content