PGE liderem branżowym w XVII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Foto: Mat. Pras.

PGE Polska Grupa Energetyczna zajęła pierwsze miejsce w kategorii: paliwa, energetyka i wydobycie w XVII Rankingu Odpowiedzialnych Firm. PGE uplasowała się także na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej XVII edycji zestawienia, w którym badana jest jakość odpowiedzialnego zarządzania zgodnie z wytycznymi ESG.

PGE prowadzi działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości – od wydobycia i wytwarzania po odbiorcę końcowego energii elektrycznej. Spółka dba o zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, komfort pracy zatrudnionych pracowników, jakość usług na najwyższym poziomie i satysfakcję klientów. Wspiera także rozwój regionów, w  których ma swoje aktywa. PGE jako największa w Polsce firma elektroenergetyczna za priorytet stawia ograniczanie swojego oddziaływania na środowisko i klimat w ramach prowadzonej działalności, jak również w procesie planowania nowych inwestycji.

W tym roku PGE uplasowała się na pierwszej pozycji w XVII Rankingu Odpowiedzialnych Firm już po raz czwarty. W tegorocznej edycji ROF wzięło udział ponad 70 firm, a zainteresowanie nim wyraziło przeszło 100 przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowało się więcej niż 60 firm.

Ranking Odpowiedzialnych Firm (ROF) jest uznawany za najbardziej prestiżowy i wiarygodny ranking w Polsce. To jedyne zestawienie największych spółek w Polsce, ocenianych pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania zgodnie z wytycznymi ESG. Organizatorem ROF jest Koźmiński Business Hub. Partnerami rankingu są: Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym, odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi, jest Deloitte.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content