Od 15 lipca ruch wahadłowy na Moście Marszowickim we Wrocławiu

fot. mat.pras. ZDIUM we Wrocławiu

Od najbliższego weekendu rozpoczną się prace remontowe na moście Marszowickim we Wrocławiu. Obejmą one wymianę nawierzchni wraz z wymianą izolacji pomostu. Most Marszowicki znajduje się w ciągu ul. Głównej i od 1900 r. umożliwia przejazd przez rzeką Bystrzycę.

Prace obejmą jezdnię na zabytkowym moście Marszowickim, Rozbiórki oraz odbudowa jezdni będą prowadzone połówkowo, aby utrzymać przejezdność, Jeśli odkrywki wykażą niezadowalający stan płyty pomostowej, prace obejmą również ten element przeprawy. W zależności od stanu płyty pomostowej prace potrwają od 4 do 6 tygodni – mówi Ewa Mazur z biura prasowego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

W czasie trwania prac na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Na jednej połowie mostu będą trwały rozbiórki a następnie odbudowa jezdni, na drugiej – będzie utrzymany przejazd dla samochodów. Organizacja ruchu zastępczego zostanie wprowadzona w nocy z 14/15 lipca. Wykonanie prac na obydwu połowach mostu zajmie 4 tygodnie, jeśli interwencji wymagać będzie płyta pomostowa – zajmie to dodatkowo ok. 10 – 14 dni.

Nowa, równa nawierzchnia poprawi również komfort jazdy mieszkańców tego obszaru. Jeśli po dokonaniu odkrywek okaże się, że stan płyty pomostowej wymaga naprawy, prace takie zostaną od razu zrealizowane jako roboty dodatkowe.

Generalnym wykonawcą prac jest PW RADPOL Sp. z o.o. Koszt ich wykonania wyniesie 480 450,30 zł.

mat.pras.ZDIUM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content