Szkoła Letnia Łaciny Żywej na PWT

Fot. mat. pras. PWT

Przez dwa tygodnie, w dniach 10-22 lipca 2023 r., w salach wykładowych PWT odbywają się międzynarodowe letnie warsztaty języka łacińskiego konwersacyjnego. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Filologiczne.

Tegoroczna letnia edycja warsztatów odbywa się na Papieskim Wydziale Teologicznym (ul. Katedralna 9) we Wrocławiu, na Ostrowie Tumskim, gdzie język łaciński rozbrzmiewał od przeszło tysiąca lat. Codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-13:30 będą się odbywać zajęcia języka łacińskiego.

Mówi dr Katarzyna Ochman, prezes Polskiego Towarzystwa Filologicznego.

Uczestnicy mogą zapisać się do różnych grup, w zależności od zainteresowań i stopnia znajomości języka łacińskiego. Są to m.in. zajęcia Tirones, Historia Sacra, czy studiowanie dzieł Pliniusza Młodszego – dodaje ks. dr hab. Dominik Ostrowski, prorektor ds. naukowo-dydaktycznych PWT.

Dodatkową atrakcją będą niedzielne zwiedzania po łacinie Wrocławia lub innych miast Dolnego Śląska. Prowadząca Caecila Koch wystawi sztukę sceniczną z uczestnikami scholi, którzy zechcą odegrać w niej role.

Zapisy na zajęcia poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdqHI3VK6SOV2-HahCwUb6m9EYLWkeTxeLegrymhKtcDRLurQ/viewform?usp=send_form.

Opłata wynosi 950 PLN (200 EUR lub 230 USD). Dla tych, którzy chcieliby uczestniczyć tylko przez jeden tydzień, opłata wynosi 500 PLN (110 EUR lub 120 USD). Dla studentów, doktorantów i pracowników Papieskiego Wydziału Teologicznego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego udział w kursie wynosi symboliczne 50 PLN.

Więcej o kursie w audycji Dziś w Kościele (10.07 po godz. 13:10)

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content