Grupa PGE kontynuuje współpracę sponsorską z Polskim Związkiem Żeglarskim

Foto: Mat. Pras. PGE

Po udanym pierwszym roku współpracy Polski Związek Żeglarski i PGE Polska Grupa Energetyczna prolongowały umowę sponsoringową do końca 2024 roku. Na jej mocy Grupa PGE pozostaje Sponsorem Głównym PZŻ. Wsparciem objęte zostaną m.in. działania Kadry Narodowej w żeglarstwie, rozwój eSailingu oraz Ogólnopolski Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing.

Obie instytucje połączyły podobne wartości. Żeglarstwo to wiatr i woda, a te dwa żywioły są też podstawą zielonej transformacji, która jest priorytetem polityki energetycznej Grupy PGE. Firma jest aktualnie największym inwestorem, jeśli chodzi o farmy wiatrowe na Bałtyku. 

– PGE jest jedną z największych firm w Polsce o ogromnym potencjale organizacyjnym i finansowym, który wykorzystujemy również w działalności sponsoringowej. Dobra współpraca z Polskim Związkiem  Żeglarskim, wyniki reprezentantów Polski, a w szczególności realizacja projektów upowszechniających żeglarstwo wśród dzieci i młodzieży są dla nas powodami do dumy i dają nam motywację do dalszego działania. Chcemy wspierać naszych reprezentantów w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich i kontynuować prowadzone wspólnie projekty – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Pierwszy rok współpracy upłynął pod znakiem dużych sukcesów. Polscy żeglarze zdobyli 46 medali w zawodach rangi mistrzostw świata, Europy, Pucharu Świata, czy w ważnych regatach międzynarodowych. Powołano też PGE Sailing Team Poland, czyli zespół Ambasadorów, który reprezentował Polskę na akwenach całego świata, promując jednocześnie morską energetykę wiatrową. Ponadto, dzięki wsparciu PGE impuls do rozwoju otrzymało wirtualne żeglarstwo, na większą skalę był też realizowany Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing. 

– Kontynuacja współpracy to dowód na to, że Polski Związek Żeglarski jest stabilnym, godnym zaufania partnerem. Bardzo się cieszę, że jednoczą nas podobne wartości, takie jak zrównoważony rozwój, dbałość o środowisko, odnawialne źródła energii, ale też dbałość o rozwój dzieci i młodzieży. Wartości te są priorytetem dla władz światowej federacji żeglarskiej World Sailing. Wsparcie Grupy PGE pozwoli także na bardziej komfortowe przygotowania naszej kadry do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich. Przed nami decydujące, bardzo ważne miesiące, które upłyną pod znakiem rywalizacji o zakwalifikowanie się do Igrzysk. Bardzo doceniam fakt, że współpraca z Grupą PGE to nie tylko sport, ale też wsparcie naszych działań misyjnych, programów upowszechniających żeglarstwo i projektów związanych z żeglarstwem powszechnym, młodzieżowym. Mówię tu przede wszystkim o programie PGE PolSailing, który realizujemy przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, przy współpracy z naszymi członkami. Żeglarstwo wychowuje, kształtuje właściwe postawy, szlifuje charaktery i buduje właściwy kodeks wartości u młodych ludzi. Chciałbym podziękować zarządowi Grupy PGE za zaufanie i podjęcie wyzwań jednoczących nasze wspólne cele – mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Program PGE PolSailing przynosi wymierne efekty. Przez 10 lat trwania programu skorzystało z niego tysiące dzieci z całej Polski, wiele z nich trafiło później do klubów żeglarskich na regularne zajęcia i pływa po akwenach morskich i śródlądowych, zarówno turystycznie, jak i sportowo. W tym roku program będzie realizowany w 34 ośrodkach i 13 województwach. W ramach współpracy między Grupą PGE i Polskim Związkiem Żeglarskim rozszerzona została także grupa PGE Sailing Team Poland. Wśród Ambasadorów PGE są reprezentanci Polski w klasach olimpijskich, zarówno doświadczeni, jak i bardzo młodzi żeglarze. Dzięki wsparciu PGE, Polski Związek Żeglarski rozwija też swoją działalność esportową, co jest zgodne z najnowszymi trendami w świecie sportu. W tym roku, dzięki wsparciu Grupy PGE i we współpracy z Polską Ligą Esportową zorganizowane zostaną trzy duże turnieje w eSailingu, w tym Mistrzostwa Polski. 

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content