Nawet kilkanaście hulajnóg elektrycznych dziennie usuwa Straż Miejska z wrocławskich dróg

fot. NL/Pexels.com

Rośnie liczba hulajnóg elektrycznych usuwanych z ulic i chodników przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Na użytkowników urządzeń transportu osobistego, którzy dopuszczają się wykroczeń drogowych, czekają konsekwencje w postaci nawet wielotysięcznych mandatów. Zapytaliśmy wrocławską Straż Miejską, jakie są obowiązki i największe przewinienia użytkowników hulajnóg.

– Pamiętajmy o tym, że używając hulajnóg elektrycznych, musimy stosować się do przepisów ustawy o ruchu drogowym – podkreśla Piotr Szereda z wrocławskiej Straży Miejskiej.

W 2021 roku z miejsc, w których użytkownicy zostawili środek transportu w niewłaściwy sposób, usunięto około 120 hulajnóg. W 2022 roku nastąpił spadek, bo usunięto jedynie około 25 urządzeń, ale w bieżącym roku przypadków, gdy konieczne jest odwiezienie hulajnóg na parking strzeżony, jest zdecydowanie więcej.

A jakie konsekwencje mogą spotkać użytkowników hulajnóg elektrycznych, którzy popełniają wykroczenia?

Użytkowników hulajnóg elektrycznych powinni stosować się do przepisów ustawy o ruchu drogowym. Podstawowymi obowiązkami użytkowników urządzeń służących do transportu osobistego jest ustępowanie pierwszeństwa pieszym, zakaz korzystania z urządzenia w dwie osoby oraz ograniczenie prędkości poruszania się hulajnogą elektryczną do tempa chodu pieszego (w razie poruszania się po chodniku) lub 20km/h (w przypadku poruszania się po drodze).

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content