Półkolonie z Hydropolis!

Foto: Mat. Pras. MPWiK S.A. we Wrocławiu

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! W centrum wiedzy o wodzie Hydropolis we Wrocławiu najmłodsi spędzą pięć dni przepełnionych atrakcjami i ekologicznymi warsztatami. Podczas półkolonii dowiedzą się wiele nie tylko o życiodajnej substancji, jaką jest wodą, ale także o zjawiskach atmosferycznych. Będzie także czas na poznanie lepiej miasta, prace w ogrodzie i aktywność fizyczną. 

Przed nami kolejna edycja letnich półkolonii w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Wrocławska atrakcja turystyczna przygotowała dla swoich podopiecznych pięć intensywnych dni, wypełnionych po brzegi atrakcjami. Wszystko pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych wychowawców.

Mówi Tomasz Czerski, lider zespołu Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.

ABC bezpieczeństwa

Pierwszy dzień półkolonii poświęcony będzie integracji uczestników. Na dzieci czeka również wizyta w siedzibie Straży Miejskiej, gdzie dowiedzą się na czym polega praca strażnika oraz jak w bezpieczny sposób udzielać pierwszej pomocy.

Wrocław do odkrycia

Z kolei następnego dnia dzieci dowiedzą się więcej o Wrocławiu i jego bogatej przeszłości. Okazją do tego będzie wizyta w Centrum Historii Zajezdnia. W części warsztatowej wykonają własnego krasnala z recyklingu,  a inspiracją będzie symbol Wrocławia – Krasnal Życzliwek.

Co wyczytasz z chmur?

Dzień trzeci minie pod znakiem meteorologii, szczegóły zdradza Tomek Czerski z Hydropolis

Roślinność Kraju Kwitnącej Wiśni

Motywem przewodnim czwartku będzie świat roślin i owadów oraz zachodzących między nimi relacji. Uczestnicy półkolonii odwiedzą Ogród Japoński we Wrocławiu, gdzie zobaczą unikalną na skalę Europy roślinność z Kraju Kwitnącej Wiśni. W części warsztatowej z kolei stworzą własne ziołowe rozsady bazylii, mięty pieprzowej oraz tymianku i poznają zasady zakładania domowych ogródków.

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Ostatni dzień będzie poświęcony aktywności fizycznej i zdrowemu odżywianiu. Sportowy piątek to stały element półkolonii. W jego trakcie dzieci będą miały okazję uczestniczyć w treningu pod okiem profesjonalnego trenera sportowego. Po wysiłku nauczą się też tworzyć pełnowartościowe przekąski.

Sześć turnusów

W tym roku przewidziane są półkolonie w następujących terminach:

  • 17-21 lipca,
  • 24-28 lipca,
  • 31 lipca – 4 sierpnia,
  • 7-11 sierpnia,
  • 14-18 sierpnia
  • 21-25 sierpnia.

Koszt udziału dziecka w jednym turnusie to 800 zł. W cenę wliczone jest wyżywienie, ubezpieczenie, warsztaty i bilety wstępu do atrakcji turystycznych. Kupując dwa miejsca w jednym turnusie cena dla drugiego dziecka wynosi 750 zł. Zapisy prowadzone są drogą mailową. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem polkolonie@hydropolis.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content