Strefa wolnego ruchu dla rowerów w Rynku

fot. Radio Rodzina

Rowerzysto, zwolnij! Tablice z takim apelem pojawiły się w centrum Wrocławia. Mają za zadanie zwrócić uwagę cyklistów na to, że zwłaszcza Rynek i okoliczne deptaki to miejsca, w których należy zachować szczególną ostrożność i dostosować jazdę do przebywających tam spacerowiczów.

-Zależy nam na tym, aby Rynek i okolice były bezpieczne: dla rowerzystów, pieszych, rodzin z dziećmi. – mówi Urszula Jagielnicka z z Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.

Rowerowy patrol Straży Miejskiej rozdawał cyklistom odblaskowe naklejki z logo akcji, zwracając uwagę na konieczność ograniczenia prędkości na Rynku i okolicznych deptakach.

-Rowerzysta na tych odcinkach powinien dostosować prędkość do pieszego, czyli ok. 5-6 km/h. Tłumaczy Piotr Szereda ze Straży Miejskiej Wrocławia.

Na słupach trakcyjnych pojawiły się także znaki SLOW ZONE ZWOLNIJ! z piktogramem rowerzysty z muszlą ślimaka zamiast plecaka. Jak pomysł podoba się mieszkańcom?

Od kwietnia 2020 roku wrocławski Rynek jest otwarty dla rowerzystów przez całą dobę. Wcześniej rowerem można było tamtędy przejechać jedynie między godziną 5 a 9 rano. Otwarcie Rynku dla jednośladów było ukłonem w stronę kurierów i dostawców rowerowych, dzięki którym w czasie pandemii wiele osób mogło uniknąć konieczności wychodzenia z domu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content