Nowości z Portu Lotniczego Wrocław. Polecimy nad Atlantyk do Portugalii i Maroka

fot. Łukasz Giza www.lukaszgiza.com / mat. pras.

Lizbona i Agadir to dwie nowości, które pojawią się w zimowym rozkładzie lotów Portu Lotniczego Wrocław. Pasażerowie polecą do stolicy Portugalii i do marokańskiego kurortu liniami Ryanair. Przewoźnik już uruchomił sprzedaż biletów.

Spacery wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego, spotkania z niezwykłymi kulturami i architekturą. To wszystko czeka na pasażerów wrocławskiego lotniska już od końca października za sprawą dwóch nowych połączeń ogłoszonych przez linie Ryanair.

Od 31 października podróżni będą mogli polecieć bezpośrednio z Wrocławia do stolicy Portugalii – Lizbony i do najpopularniejszego marokańskiego kurortu – Agadiru.

Nowe atrakcyjne kierunki południowe wzmacniają naszą ofertę połączeń niskokosztowych. Wierzymy, że zarówno Lizbona, jak i Agadir przyciągną do Portu Lotniczego Wrocław tych podróżnych, którzy poszukują ciekawej opcji na słoneczny wyjazd w sezonie zimowym – mówi Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Jak dodaje, dwa rejsy tygodniowo na każdym kierunku umożliwiają dobranie terminów wylotów w taki sposób, by wybrać się nad Ocean Atlantycki na przedłużony weekend. 

Samoloty będą latać do Lizbony we wtorki i niedziele, a do Agadiru we wtorki i w soboty. Lot do Portugalii potrwa 3 godziny i 50 minut, a do Maroka – 4 godziny i 35 minut.

Nad Atlantyk prosto z Wrocławia

Jesienią i zimą temperatury w stolicy Portugalii oscylują około 20 st. Celsjusza, co sprawia, że to miasto idealnie nadaje się na zimowy city break. Obowiązkowym punktem zwiedzania Lizbony jest przejażdżka kultowym żółtym tramwajem linii 28, który kursuje przez najciekawsze dzielnice miasta takie jak Alfama, Baixa, Chiado czy Bairro Alto. Drugim symbolem miasta, który warto zobaczyć, jest Most 25 Kwietnia. Czerwona konstrukcja do złudzenia przypomina tę z San Francisco. Oprócz słynnych zabytków takich jak m.in. Torre de Belém czy Mosteiro dos Jerónimos i wizyty na lizbońskiej plaży, koniecznie trzeba też odwiedzić jedną z miejskich cukierni i spróbować kultowego portugalskiego wypieku – pasteis de nata.

Druga nowość w zimowym rozkładzie lotów z Wrocławia to Maroko. Loty do Agadiru, gdzie w sezonie zimowym temperatury wahają się od 20 do 30 st. Celsjusza, ucieszą z pewnością fanów plażowania. Miasto, nazywane Miami Maroka, słynie ze wspaniałego wybrzeża i wielu atrakcji dla turystów. Agadir jest również znakomitą bazą wypadową dla wycieczek w miejsca takie jak Taghazout („mekka surferów”), Essaouira (urokliwa dawna portugalska wioska rybacka z zabytkowymi fortyfikacjami) czy góry Atlas.

Mamy nadzieję, że obecność nowych kierunków w rozkładzie będzie okazją dla wielu osób, by podczas najbliższej zimy odkryć te niezwykłe miejsca nad Atlantykiem – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Zimowe nowości

Lizbona i Agadir to już kolejne nowości od przewoźników niskokosztowych, które znajdą się w zimowym rozkładzie lotów. Niedawno do sprzedaży wprowadzono loty do Malagi (Wizz Air) i do Walencji (Wizz Air i Ryanair).

Nowe połączenia pojawiły się także w ofercie czarterowej – od 20 grudnia podróżni z Wrocławia będą latać do Mombasy w Kenii. Na 29 października uruchomienie drugiego porannego połączenia z Wrocławia do Amsterdamu zapowiedział również przewoźnik sieciowy – linie KLM.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content