Szybki dojazd nad morze – rusza nowe połączenie Kolei Dolnośląskich

Fot. Radio Rodzina / DD

Z Wrocławia przez Zieloną Górę nad Bałtyk – od soboty (24 czerwca) będzie można się dostać pociągiem w niecałe 5,5 godziny. Rusza nowe wakacyjne połączenie Kolei Dolnośląskich na trasie Wrocław Główny – Świnoujście. Pociąg KD Premium Nadmorski będzie kursował w letnie weekendy do 27 sierpnia.

Wyjazdy Dolnoślązaków będą od teraz wyglądały nieco inaczej. Wszystko dzięki rozbudowanej ofercie sezonowej Kolei Dolnośląskich.

 Zapraszamy w każdy weekend wakacyjny aż do końca sierpnia pociąg Kolei Dolnośląskich z Wrocławia, przez Zieloną Górę do Szczecina i Świnoujścia. Wyjazd w sobotę i powrót w niedzielę tym, stojącym za mną nowym pociągiem Kolei Dolnośląskich – zachęca Tymoteusz Myrda, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Pociąg Kolei Dolnośląskich będzie kursował w letnie weekendy oraz w święto obchodzone 15 sierpnia. Z Wrocławia nad morze wyruszy w każdą sobotę o godzinie 5:40, zatrzyma się w Zielonej Górze o 7.59 i przyjedzie do Świnoujścia o 11:10. Powrót w każdą niedzielę analogicznie, w godzinach 16:40-22:07 (Zielona Góra – 20:02). Premium Nadmorski po starcie z Wrocławia Głównego zatrzymuje się kolejno na stacjach: Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra Główna, Szczecin Dąbie, Międzyzdroje, Świnoujście.

­ – To wyczekiwane przez mieszkańców zarówno Dolnego Śląska, jak i woj. lubuskiego połączenie, zapewniające szybkie i bezpośrednie dotarcie nad morze – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.Pociąg to atrakcyjna i ekologiczna alternatywa wobec tradycyjnych środków transportu, takich jak samochody czy busy. – dodaje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy KD.

W pociągu obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc. Bilet normalny w relacji Wrocław Główny – Świnoujście kosztuje 79 zł, w relacji Zielona Góra – Świnoujście – 69 zł. Za dodatkową opłatą można zabrać ze sobą rower.

Bilety do kupienia m.in. przez platformę Koleo, gdzie można też nadać bagaż, by czekał na docelowym miejscu pobytu. W tym celu należy skorzystać z usługi Bambetle+, która pojawi się automatycznie na platformie Koleo po wybraniu połączenia. Szczegóły na stronie: www.magazyn.koleo.pl/bambetle-plus/.

Więcej informacji o nowym połączeniu wraz z rozkładem jazdy na https://kolejedolnoslaskie.pl/oferty-taryfowe/swinoujscie/.   

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content