Dzień Przedsiębiorcy w Centrum Szkoleniowym WSSE INNOVATION PARK

fot. TK/Radio Rodzina

Przedsiębiorcy, uczniowe wraz z opiekunami i studenci mieli okazję zwiedzić przestrzeń INNOVATION PARK oraz zapoznać się z możliwościami centrum szkoleniowego. Wśród przygotowanych dla odwiedzających stref VR i AR pojawiło się m.in. ramię robota, warsztat spawalniczy w wirtualnej rzeczywistości i warsztaty z robotyki. Drzwi Otwarte INNOVATION PARK połączono ze świętowaniem Dnia Przedsiębiorcy.

Założenia organizacji przedsięwzięcia przedstawiła Anna Kaczmarczyk, dyrektor Departamentu Innowacji i Współpracy WSSE.

Przestrzeń INNOVATION PARK to obecnie dwa poziomy budynku przy ul. Villardczyków 17. Co przygotowano dla odwiedzających w strefie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, którą zorganizowano na parterze?

– Dzięki temu urządzeniu i narzędziom, które na tym urządzeniu mogą być zamontowane, możemy odciążyć pracowników w wykonywaniu wielu aktywności, które muszą być wykonywane w zakładzie produkcyjnym – tłumaczy Daniel Kowalski, prezes zarządu firmy 5sAUTOMATE, która umożliwiła uczestnikom Dnia Otwartego INNOVATION PARK zapoznanie się z działaniem ramienia robota przemysłowego.

Na piętrze budynku Centrum Szkoleniowego INNOVATION PARK zorganizowano przestrzeń na potrzeby warsztatów z robotyki. Szczepan Dębowski, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu wyjaśnił nam, jakie korzyści uzyskują uczniowie, którzy korzystają z zajęć w formie oferowanej w Centrum Szkoleniowym WSSE.

A co na temat Dnia Otwartego INNOVATION PARK powiedzieli nam uczestnicy warsztatów i pokazów?

Centrum Szkoleniowe Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INNOVATION PARK to połączenie trzech stref edukacyjnych — teoretycznej, zajęć hybrydowych z wykorzystaniem VR oraz praktyki. Zadaniem Centrum Szkoleniowego jest wspieranie kształcenia przyszłych kadr z zastosowaniem najnowszych trendów oraz wykorzystaniu technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content