Opera Wrocławska celebruje Święto Muzyki wyjątkowym koncertem i prezentacją nowego repertuaru

Foto: Mat. Pras.

Cyganeria, Nabucco, Traviata – w środowy wieczór sprzed gmachu Opery Wrocławskiej popłyną dźwięki z najsłynniejszych utworów światowych mistrzów.  Święto Muzyki  to nie tylko celebracja muzyki w przestrzeni publicznej, ale i zapowiedź repertuaru na nowy sezon. Zapraszamy do magicznego świata opery!

Tegoroczne Święto Muzyki zaplanowane na ulicy Świdnickiej przed gmachem opery zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Na środowy wieczór Opera Wrocławska przygotowała niecodzienny koncert, na który serdecznie zaprasza wszystkich wrocławian i turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska.

W repertuarze znajdą się m.in. utwory z Carmen, Nabucco, Traviata, Cyganeria, Don Giovanni i Zaporożec za Dunajem. – Będzie można posłuchać naszych utalentowanych śpiewaków, muzyków, chóru – artystów prezentujących słynną klasykę operową. Publiczność będzie miała okazję doświadczyć wspaniałych brzmień – zapowiada Izabela Kurc-Kuriata, p.o. Dyrektora Opery Wrocławskiej. Ale nie zdradza wszystkich punktów programu. – Znajdzie się też wyjątkowa niespodzianka, prawdziwy rarytas dla melomanów, którego celowo nie zapowiedzieliśmy w repertuarze dostępnym na naszej stronie internetowej.

Specjalnie z okazji Święta Muzyki 21 czerwca w godz. 19:00 – 23:00 zamknięta zostanie część ulicy Świdnickiej, na odcinku pomiędzy kościołem Bożego Ciała a placem Teatralnym.

Izabela Kurc-Kuriata: – To wyjątkowe wydarzenie nie byłoby tak radosne bez Waszego udziału. Dlatego zachęcamy Was, wrocławian i turystów, do dołączenia do naszej operowej rodziny w tym wyjątkowym dniu. Wspólnie stworzymy niepowtarzalną atmosferę radości, pasji i miłości do muzyki.

Muzyka z gmachu Opery Wrocławskiej popłynie w przestrzeń uliczną w środę 21 czerwca
w godzinach 21:00-22:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Nad realizacją koncertu czuwają Adam Banaszak – kierownik muzyczny, Anna Grabowska–Borys – kierownik chóru oraz Małgorzata Dzierżon – kierownik baletu. Szczegóły dotyczące koncertu znajdują się na stronie internetowej Opery Wrocławskiej – https://www.opera.wroclaw.pl/1/.

Święto Muzyki to także okazja do zapoznania się z repertuarem na nowy sezon artystyczny, który rozpocznie się już jesienią. Więcej szczegół można znaleźć pod adresem: https://www.opera.wroclaw.pl/1/repertuar.php. Bilety na kolejne spektakle są już dostępne w kasach Opery Wrocławskiej i online.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content