Warsztaty edukacyjne „Dzikie w mieście”

fot. Radio Rodzina

Galeria Wroclavia razem z ZOO Wrocław rusza z cyklem warsztatów, które przybliżą tajemnice miejskiej dżungli. Akcja ma na celu edukowanie wrocławian na temat zasad zachowania, gdy spotkają w mieście dzikie zwierzę. W ramach akcji popularyzowana jest też wiedza nt. tego, jak można pomóc zwierzętom, gdy są chore lub ranne.

– W mieście coraz częściej możemy spotkać sarny, jeże czy dziki – Joanna Kasprzak, prezes wrocławskiego ZOO.

– Przekazywanie prawdziwej wiedzy jest bardzo istotne dla nas – dodaje prezes ZOO Wrocław.

– W ramach akcji – Dzikie w mieście” włączamy się, organizując warsztaty dla najmłodszych oraz starszych osób – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

– W przestrzeni Wroclavii można spotkać edukacyjne plansze – dodaje Małgorzata Woźniak.

Bezpłatne zajęcia odbywać się będą w trzech cyklach:

  • 19-24 czerwca,
  • 10-16 lipca,
  • 11-17 września.

Warsztaty organizowane przez Wroclavię i ZOO Wrocław są bezpłatne, przeznaczone są dla grup szkolnych oraz klientów indywidualnych. Zapisy na pierwszy cykl warsztatów, który odbędzie się w dniach 19-23 czerwca, w godz. 10:00-14:00 dostępne są w serwisie evenea pod linkiem.

Zajęcia organizowane 24 czerwca będą otwarte dla każdego i nie trzeba się na nie zapisywać. W tym dniu warsztaty będą się odbywać od godz. 10:00 do 17:00 o każdej pełnej godzinie i trwać będą 45 minut. Dzieci mogą na nich uczestniczyć wyłącznie pod opieką dorosłego. W jednym bloku warsztatowym może uczestniczyć maksymalnie 30 osób.

Źrodło: Mat. Pras.

Mat. Pras. /Inf. Wł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content