Poseł Paweł Hreniak: W sprawie relokacji migrantów powinniśmy słuchać głosów Polaków

for. Patrycja Jenczmionka

Sejm przyjął uchwałę w sprawie unijnego mechanizmu relokacji migrantów. W uchwale przygotowanej przez posłów Prawa i Sprawiedliwości Sejm wyraził sprzeciw wobec próby wprowadzenia tego mechanizmu.

-W sprawie relokacji migrantów powinniśmy słuchać głosów Polaków, mówi poseł na Sejm Paweł Hreniak -członek Komisji Obrony Narodowej oraz zastępca przewodniczącego Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Poseł na Sejm tłumaczy także, dlaczego powinno się odbyć referendum. – Chodzi nam o wzmocnienie interesów Polski, zaznacza poseł.

Polska przyjęła ok. 7 mln uchodźców z Ukrainy, dodaje Paweł Hreniak.

POSŁUCHAJ:

Unijny mechanizm przewiduje zasadę warunkowości – albo kraje zgodzą się na relokację migrantów albo będą płacić około 22 tysięcy euro za każdą nieprzyjętą osobę. Dla porównania po ataku Rosji na Ukrainę Polska przyjęła kilka milionów uchodźców. W tym przypadku pomoc unijna wyniosła 100 euro na osobę

67 proc. ankietowanych biorących udział w najnowszym sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” nie popiera unijnej propozycji dotyczącej przyjmowania migrantów. Ok. ponad 50 proc. respondentów stwierdziło, że referendum w tej sprawie powinno się odbyć.

inf. wł./IAR

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content