Komu bije dzwon? Co lubi wrocławski aligator? Kto nosi lisią czapę? Wrocław startuje z miejskimi grami

Foto: Mat. Pras.

Wydział Promocji Miasta i Turystyki wraz z Wydziałem Przedszkoli i Szkół Podstawowych UM Wrocławia przygotował trzy gry miejskie – z czego jedna tłumaczona na język ukraiński – na zakończenie kampanii „Szacunek, Wdzięczność, Wspólnota” dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Chcielibyście spotkać krasnoludka albo zamienić się w tropicieli dzikich bestii? A może nie straszny wam mrożący krew w żyłach rodzinny spacer? Wrocław zaprasza wszystkich – nie tylko tych najmłodszych – do wzięcia udziału w zabawie, w której na pewno przyda się mapa i znajomość miasta. To propozycja Wrocławia na czas wakacji, a jednocześnie zaproszenie do odkrywania stolicy Dolnego Śląska, zabytków i legend, także tych mniej oczywistych, w rodzinnej atmosferze.

Gry są bezpłatne i można je otrzymać w Informacji Turystycznej (Rynek 14). Jest to też punkt startowy i meta. Każdy uczestnik po rozwiązaniu wszystkich zadań otrzyma pamiątkowy dyplom i pieczęć. Liczba gier jest ograniczona.

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, by przeżyć przygodę – przygotowane we współpracy z UNICEF gry to propozycja miasta na spędzanie wakacji w stolicy Dolnego Śląska. Jestem pewien, że zainteresują młodych mieszkańców Wrocławia, jak i turystów z całej Polski – zachęca do zabawy dyr. Wydziału Promocji Miasta i Turystyki, Radosław Michalski.

Tematyka gier jest zróżnicowana:

1. „W miejskiej Dżungli. Na tropie (nie tylko) dzikich zwierząt” (dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat) – dla każdego, kto chciałby na Rynku i w jego okolicach znaleźć dzikie, domowe, a nawet mitologiczne zwierzęta.

2. „Strzeż się. Rodzinny spacer z dreszczykiem” (dla wszystkich) – to propozycja dla tych, którzy nie boją się zjaw i duchów. Dzięki tej grze można się dowiedzieć, kto i dlaczego kazał ściąć Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się mumia „Wrocławskiej Księżniczki” oraz odnaleźć epitafia, płyty nagrobne, a także odwiedzić dawne więzienie.

3. „Przygoda z Krasnalami. Czyli rodzinny spacer z zadaniami” (dla rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat) – to z kolei możliwość spotkania z Krasnalami Bankusiem, Turystą, Wroclovkiem i Życzliwkiem oraz innymi, którzy mieszkają na Rynku i w jego okolicach. „Przygoda z Krasnalami” dostępna jest także w ukraińskiej wersji językowej.

Dla tych najbardziej dociekliwych  przygotowano QR kody z wrocławskimi legendami i podaniami, dźwiękami miasta, a dodatkowo jest możliwość spaceru z przewodnikiem. Lista w załączniku.

Gry zostały sfinansowane ze środków UNICEF.

Mat. Pras.

Foto: Mat. Pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content