Dzieci dzieciom na Dolnym Śląsku

fot. TK/Radio Rodzina

Uczniowie szkół podstawowych z Dolnego Śląska zmierzyli się w konkursie plastycznym, w którym zadaniem było przygotowanie pracy nt. „Bohater z bajki”. Zwycięskie i wyróżnione prace będą zdobić sale oddziału pediatrycznego. Hasłem przyświecającym inicjatywie było „dzieci dzieciom”. Zgłoszono ponad 2500 prac konkursowych.

– To co się wydarzyło, przekroczyło wszystkie nasze oczekiwania – podkreśla Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Zapytaliśmy Magdalenę Pilińską, dyrektorkę Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej, jakie zadanie zostało postawione przed uczestnikami konkursu.

Zmysł artystyczny, estetyka wykonania i potencjał twórczy – to część aspektów, które miały wpływ na ocenę jurorów. – Spośród ponad 2500 prac konkursowych wyłoniono 6 lauretów – informacje na temat rozstrzygnięcia konkursu przedstawia dr n. med. Dominik Krzyżanowski, MBA, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego.

2500 prac konkursowych, 6 laureatów, 2 wyróżnienia specjalne i 19 wyróżnień – to najważniejsze liczby związane z konkursem „Bohater z bajki” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną oraz WSS im. J. Gromkowskiego. Oprócz satysfakcji z udziału w zmaganiach i możliwości solidaryzowania się z małymi pacjentami, na szczęśliwców czekały upominki w postaci m.in. gier planszowych i książek.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content