Bp Jacek Kiciński: 10-lecie ingresu arcybiskupa wpisuje się w serce Niepokalanego Serca Maryi

fot. Patrycja Jenczmionka

W katedrze wrocławskiej odbyła się dziękczynna Msza św. z okazji 10. rocznicy ingresu abp. Józefa Kupnego – metropolity wrocławskiego do wrocławskiej katedry. W trakcie Eucharystii młodzież z liturgicznej służby ołtarza przyjęła posługę ministranta Słowa Bożego oraz ceremoniarzy. Wręczono także wyróżnienia, m.in. zaszczyt kanoników oraz medal św. Jadwigi.

W homilii ojciec biskup Jacek Kiciński mówił, że dzisiejsze uroczystości wpisują się w serce Niepokalanego Serca Maryi. Przypomniał ogromną rolę Matki Bożej, tradycję Paschy i pielgrzymowania do Jerozolimy. Wskazywał, że pielgrzymka to obraz naszego życia. Podziękował także księdzu arcybiskupowi za posługę metropolity, Jego miłość do wiernych i wskazywanie drogi do dalszej posługi archidiecezji.

POSŁUCHAJ HOMILII OJCA BISKUPA JACKA KICIŃSKIEGO:

Ks. Łukasz Romańczuk – szef wrocławskiej „Niedzieli” i „Nowego życia” z red. Patrycją Jenczmionką, podsumowali uroczystość w katedrze oraz przypomnieli wydarzenia sprzed 10 lat.

POSŁUCHAJ:

Kuria Metropolitalna Wrocławska podaje do wiadomości, że na mocy posiadanych przywilejów, ksiądz arcybiskup Józef Kupny metropolita wrocławski, dnia 17 czerwca 2023 r., w 10. rocznicę ingresu do katedry wrocławskiej, we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, podczas Mszy św. w katedrze wrocławskiej o godz. 11.00, udzielił wszystkim wiernym Archidiecezji Wrocławskiej uczestniczącym w tej celebracji, chociażby łączyli się przez przekaz telewizyjny, radiowy lub internetowy, uroczystego Błogosławieństwa Papieskiego z odpustem zupełnym.

Cała redakcja Radia Rodzina życzy księdzu metropolicie obfitych łask Bożych, opieki Matki Bożej i wsparcia św. Józefa w dalszej posłudze kapłańskiej.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content