1,2 mld złotych na Laboratoria Przyszłości

pixabay.com

Wakacje za pasem. To czas także na podsumowanie działań Ministerstwa Edukacji i Nauki. 1,2 mld złotych przeznaczono na tworzenie „Laboratoria Przyszłości”, które pozwalają uczniom pracować na nowoczesnym sprzęcie.

-Zachowujemy spójność działań, mówi Wojciech Murdzek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki i Pełnomocnik Rządu do spraw reformy funkcjonowania instytutów badawczych

-Misją naszego resortu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań, dodaje.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły mogą otrzymać od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Inf. wł/gov.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content