TORYwolucja ul. Legnickiej – remont torowiska

fot. TK/Radio Rodzina

18 czerwca ruszy kompleksowy remont torowiska w ciągu ulicy Legnickiej. W ramach inwestycji MPK Wrocław m.in. wymieni ponad 1400 metrów toru pojedynczego szyn, wyremontuje perony przystankowe, zbuduje nowe odwodnienie, a także wymieni 26 słupów trakcyjnych. Prace mają potrwać do początku września br. Łączny koszt inwestycji to ponad 17,2 miliona złotych.

– Najważniejsze jest to, że największa intensywność prac będzie prowadzona w miesiące wakacyjne, po to, żeby na początku września oddać torowisko do użytkowania pasażerom – mówi Witold Woźny, prezes MPK Wrocław.

– Mamy ten komfort, że po oddaniu do użytku nowej trasy tramwajowej wzdłuż ul. Popowickiej, możemy przekierować trasy z Pilczyc lub Leśnicy na to torowisko – tłumaczy zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Zapytaliśmy Witolda Woźnego o plany miejskiego przewoźnika na najbliższe miesiące.

Inwestycja obejmie: wymianę 1402 m pojedynczego toru na odcinku od skrzyżowania z ul. Zachodnią do skrzyżowania z ul. Niedźwiedzią, 26 słupów trakcyjnych, rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ul. Legnickiej z ul. Milenijną, remonty 1066 m sieci trakcyjnej na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Małopanewskiej i przystanków „Niedźwiedzia”, modernizację przejazdów z ul. Kwiską i ul. Małopanewską oraz zabudowę torowiska roślinnością na całym odcinku Zachodnia-Niedźwiedzia. Prace podzielone zostaną na 3 etapy. Rozpoczną się 18 czerwca i potrwają do początku września br. Łączny koszt inwestycji to ponad 17,2 miliona złotych.

SZCZEGÓŁOWE ZMIANY W KURSOWANIU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ OD 18 CZERWCA

Tramwaje linii 3 od placu Jana Pawła II zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez Most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Długą, Popowicką i Milenijną do ulicy Lotniczej.

Tramwaje linii 10 od ulicy Kazimierza Wielkiego zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez ulicę Nowy Świat, Mosty Pomorskiej, ulicę Dubois, Długą, Popowicką i Milenijną do ulicy Lotniczej.

Tramwaje linii 20 od placu Orląt Lwowskich zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez plac Jana Pawła II, Most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Długą, Popowicką i Milenijną do ulicy Lotniczej.

Tramwaje linii 23 jadące w kierunku ulicy Robotniczej, od placu Dominikańskiego zostaną skierowane objazdem przez ulicę Kazimierza Wielkiego, plac Jana Pawła II, ulicę Legnicką do przystanku „Dolmed”, a z powrotem – w kierunku Kromera – pojadą przez ulicę Śrubową, Marchijską i dalej swoją trasą przez plac Orląt Lwowskich i ulicę Podwale.

Tramwaje linii 31 od placu Jana Pawła II zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez Most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Długą i Popowicką do ulicy Pilczyckiej.

Tramwaje linii 33 zostaną skrócone do pętli „Wrocławski Park Przemysłowy” przy ulicy Robotniczej do której będą kursowały w obu kierunkach przez plac Jana Pawła II i ulicę Legnicką.

KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA W OBRĘBIE UL. LEGNICKIEJ

Na trasie pl. Jana Pawła II – Legnicka – Pilczyce – Legnicka – pl. Jana Pawła II zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr 733.

Linia będzie kursowała z częstotliwością:

1. w dni robocze

– do około godziny 6:00 co 5 minut;

– od około godziny 6:00 do około godziny 9:00 co 4 minuty;

– od około godziny 9:00 do około godziny 14:00 co 6 minut;

– od około godziny 14:00 do około godziny 18:00 co 5 minut;

– od około godziny 18:00 do około godziny 20:00 co 6 minut;

– od około godziny 20:00 do około godziny 23:00 co 7,5 minuty.

2. w soboty i niedziele

– od około godziny 5:00 do około godziny 23:00 co 7,5 minuty.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 3, 10. 20, 31 lub 33 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 733. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;

– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu.

inf. własne/mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content