Wrocławski krasnal na sopockim molo

fot. Rafał Ogrodowczyk/UM Wrocławia

Ponad tysiąc wrocławskich krasnali to jedna z większych miejskich atrakcji turystycznych. Pozwalają dzieciom w niebanalny sposób poznać wrocławskie zabytki, a także przybliżyć turystom historie związane z Wrocławiem. Krasnal Życzliwek pojawił się na molo w Sopocie.

Sopockie Molo zwane „Monciakiem” to jedno z najbardziej charakterystycznych i popularnych miejsc w Polsce. Sopot w czasie przedłużonego weekendu świętuje dwustulecie kurortu.  

– To jest idea, która zrodziła się w latach ’80-tychhistorię wrocławskich krasnali przypomniał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wrocławskie krasnale poza granicami Polski możemy spotkać w m.in. w Wilnie, Lwowie, Waszyngtonie, Reykjaviku, Dreźnie, Guadalajarze w Meksyku i w czeskim Hradcu Kralove. Od piątku (9.06) krasnal zagościł na stałe w Sopocie. Przy okazji Wrocław z okazji 200-lecia Sopotu przejął jedną ze scen przy sopockim molo. Nad morze przyjechali młodzi wrocławscy artyści lalkarze z plenerowymi spektaklami. W zabawny sposób, z pomocą krasnalowych kukiełek opowiadają o Wrocławiu, podróżach i niezwykłych spotkaniach. Dodatkowo, zgodnie z trwającą kampanią reklamową – Wrocław kusi turystów tajemniczymi historiami, poszukiwaniem skarbów i ich odkrywaniem.  

– To rzeczywiście bardzo fajna rzecz, gdy miasta promują się razem – mówił Jacek Karnowski, prezydent Sopotu podczas odsłonięcia figurki krasnala Życzliwka w Sopocie.

Turystów odwiedzających Sopot i Trójmiasto podczas 200-lecia kurortu zapraszają do stolicy Dolnego Śląska także Hydropolis i wrocławskie ZOO. Już dziś większość gości np. w ZOO to przyjezdni. W ubiegłym roku ZOO odwiedziło 1,7 mln. osób.

– We Wrocławiu rocznie gościmy prawie 6 milionów turystów – podkreśla Jacek Sutryk.

Około tysiąca wrocławskich krasnali ma za zadanie promować ważne miejsca na mapie Wrocławia, wspierać edukację historyczną i zachęcać do zwiedzania stolicy Dolnego Śląska. Obecnie możemy je znaleźć nie tylko we Wrocławiu, ale i w innych miastach takich jak w Wilno, Lwów, Waszyngton, Reykjavik, Drezn, Guadalajara w Meksyku i w czeskim Hradcu Kralove. Najnowszy krasnal, nazywany Życzliwkiem, został umieszczony w Sopocie.

inf. własne/mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content