Podsumowanie programów artystycznych w ramach AIR WRO

fot. Radio Rodzina

Wrocławski Instytut Kultury przedstawił plany mobilności artystów i artystek na bieżący rok. Z międzynarodowych rezydencji artystycznych i wizyt studyjnych skorzysta blisko 50 osób.

AIR Wro to jeden z największych w Polsce programów mobilności artystów i artystek. Umożliwia osobom twórczym z Wrocławia wyjazd za granicę i przyjmuje na miejscu zagranicznych twórców.

Mówi Paulina Maloy, koordynatorka międzynarodowych projektów WIK.

We Wrocławiu gościmy obecnie artystki wizualne, malarki, performerki i fotografki. Częścią ich pracy są warsztaty z udziałem mieszkańców. – wyjaśnia Paulina Brelińska-Garsztka.

Karol Knapiński studiuje na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W ramach programu Kultura Mobilna wyjedzie do Włoch, by tam zagrać eksperymentalny koncert.

Tylko w 2023 roku dzięki wsparciu Wrocławskiego Instytutu Kultury w międzynarodowych rezydencjach artystycznych oraz wizytach studyjnych weźmie udział niemal 50 osób. Będą one uczestniczkami i uczestnikami m.in.: rezydencji w ramach europejskiej platformy MagiC Carpets; polsko-norweskiego projektu wymiany artystów mniejszościowych „Czyje głosy są słyszane?”; inicjatywy „What’s Next?” zapewniającej bezpieczną przestrzeń do tworzenia w obliczu kryzysu i wojny; prowadzonej przez miasta partnerskie Wrocław i Drezno wymianie rezydencyjnej dla grafików warsztatowych; programu wsparcia mobilności dolnośląskiego środowiska twórczego Kultura Mobilna

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content