Główna procesja Bożego Ciała we Wrocławiu [program]

Foto: Krzysztof Zatycki

8 czerwca ulicami Wrocławia przejdą procesje eucharystyczne. Główne obchody w Katedrze Wrocławskiej zaplanowano na godz. 9:00. W tym roku nowością będzie ołtarz przygotowany przez Dominikanów.

 W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Uroczysta suma, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Józef Kupny, rozpocznie się o godz. 9:00. Po Mszy świętej wyruszy procesja do czterech ołtarzy, która przejdzie przez ul. Katedralną, wyspę Piasek, pl. Nowy Targ, ul. Św. Katarzyny, ul. Wita Stwosza i Rynek, gdzie zakończy się przy Bazylice Św. Elżbiety w Rynku.

O znaczeniu tego dnia mówi ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, rektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Piękno i uwielbienie

Parafia katedralna zaprasza dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. –Prosimy wszystkich o pomoc w przyniesieniu kwiatów do sypania na procesję.- czytamy na stronie Katedry Wrocławskiej. Wieczorem koncert Uwielbienia „Wniebogłosy”, odbędzie się on o godz. 19:30 na placu Wolności.

Tajemnica transsubstancjacji

Uroczystość Bożego Ciała przypomina nam o prawdziwej obecności Chrystusa w Eucharystii. Obchodzona jest w czwartek w oktawie Zesłania Ducha Świętego. Na rozmowę o przeistoczeniu i przygotowaniu kapłanów do udzielania sakramentu zapraszamy 7 czerwca po godz. 13:10 w audycji Dziś w Kościele.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content