Finał XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego już 3 czerwca

Źródło: Mat. Pras.

W najbliższą sobotę 3 czerwca w całej Polsce odbędą się finały regionalne Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Jest to już 19. edycja wydarzenia, która w tym roku przebiega pod hasłem „Z nadziei, która jest w nas” – myśli św. Jana Pawła II wyrażonej w Liście do młodych z całego świata Parati semper (Zawsze wierni).

Mówi Jakub Horbacz, koordynator Konkursu Papieskiego.

Tymi słowami Ojciec Święty chciał napełnić młodych ludzi wiarą w to, że są nadzieją dla świata. Postawa, czyny, entuzjazm, mogą naprawdę zdziałać wiele. Konkurs Papieski jest więc żywym pomnikiem Jana Pawła II, który z roku na rok cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół średnich. Także i w tym roku w Konkursie Papieskim udział wzięło niemal 5 tysięcy uczniów z całej Polski. Z tego grona około 7 osób zostało zaproszonych do finału w każdym z 9 miejsc w całej Polsce, gdzie będą miały miejsce finały regionalne.

We Wrocławiu finał konkursu odbędzie się w refektarzu OO. Dominikanów. Przyjadą tam uczniowie zaproszeni do finału z województwa dolnośląskiego oraz opolskiego. Finał będzie polegał na ustnej obronie napisanego przez ucznia eseju oraz rozmowie z komisją. A w komisji we Wrocławiu zasiądzie ks. dr Piotr Rozpędowski archidiecezjalny duszpasterz młodzieży, siostra dr Joanna Kazimiera Wawrzynów ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, Wojciech Iwanowski Sekretarz Redakcji miesięcznika katolickiego „Nowe Życie”, wykładowca PWT oraz Jakub Horbacz Koordynator Ogólnopolski Konkursu Papieskiego.

Nagrodą główną dla 9 zwycięzców Konkursu jest wspólny wyjazd – pielgrzymka do Rzymu. Kolejną nagrodą dla zwycięzców i finalistów są indeksy na uczelnie wyższe, w tym na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Przewidziane są również bardzo ciekawe nagrody rzeczowe.

Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy z zakresu Katolickiej Nauki Społecznej.

Foto: Mat. Pras.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content