Chór szuka młodych talentow

Foto: NFM Wrocław

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci kochające muzykę i lubiące śpiewać: chłopców w wieku od 7–10 lat oraz dziewczynki od 8–16 lat, do wzięcia udziału w przesłuchaniach do Chóru Chłopięcego NFM i Chóru Dziewczęcego NFM.

Terminy i miejsce przesłuchań do obu chórów na sezon 2023/2024

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego, plac Wolności 1 

21.06.2023 r. (środa), godz. 18.00–20.00, NFM, Green Room

22.06.2023 r. (czwartek), godz. 18.00–20.00, NFM, Green Room

23.06.2023 r. (piątek), godz. 18.00–20.00, NFM, Green Room

Ważne:

  • przesłuchania odbywają się w kolejności przyjścia (nie obowiązują zapisy)
  • przesłuchania dzieci odbywają się wyłącznie w obecności rodzica/opiekuna prawnego

Nie każde dziecko potrafi i chce śpiewać jako solista, jednak grupa może dać mu poczucie bezpieczeństwa i pomóc pokonać tremę przed publicznymi występami. Wspólne śpiewanie to także świetna okazja do nawiązania nowych przyjaźni. Udział w zajęciach rozbudzi wyobraźnię i muzykalność, a właściwy dobór ćwiczeń emisyjnych i repertuaru pozwoli doskonalić głos, dykcję, poczucie rytmu oraz pogłębi umiejętności muzyczne.

Przesłuchania odbywają się w Narodowym Forum Muzyki w bardzo miłej atmosferze i zajmują zaledwie kilka minut. Dzieci, które wykażą się predyspozycjami wokalnymi i muzykalnością, otrzymają zaproszenie do grupy początkującej, średniozaawansowanej, bądź koncertowej.

Chór Chłopięcy NFM

Chór Chłopięcy NFM to jeden z najlepszych dziecięcych zespołów wokalnych w Polsce i za granicą. Dzięki udziałowi w licznych projektach zespół często występuje w roli reprezentanta Miasta Wrocławia oraz szkół wrocławskich. Corocznie wielu członków chóru otrzymuje stypendia Prezydenta Miasta.

Chór Dziewczęcy NFM

Chór Dziewczęcy NFM rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2022 roku i ma na celu rozśpiewanie młodych głosów oraz zaprezentowanie melomanom pięknej muzyki napisanej właśnie na chóry dziewczęce.

Sezon artystyczny 2023/24

Zajęcia obu chórów prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną pod dyrekcją dr hab. Małgorzaty Podzielny w Centrum Edukacyjnym NFM (2 piętro).  

Wszystkie informacje o naborze do chórów dostępne online na stronie: https://www.nfm.wroclaw.pl/edukacja-dla-mlodych-artystow/nabor-i-zajecia

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content