Karetka dla Ukrainy

fot. Radio Rodzina

Z terenu Straży Miejskiej we Wrocławiu odjechała dziś na Ukrainę karetka. Dzieło to zainicjowane zostało przez Fundację Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską im. św. Jadwigi Śląskiej. Karetka została zakupiona z funduszy akcji Pomoc dla Ukrainy, która od początku wojny odbywa się pod patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz abp Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego.

Przekazanie karetki zza naszą wschodnią granicę jest gestem, który ma łączyć dwa narody polski i ukraiński. O przeznaczeniu karetki opowiada Kazimierz Pabisiak – prezes Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. Św. Jadwigi

Pomoc dla Ukrainy trwa od samego początku wojny. Aktywnie w nią włączają się Wrocławianie. Jak zapewnia Kazimierz Pabisiak nie pomoc ta będzie nadal kontynuowana, bo to także wyraz wdzięczności, którą otrzymał Wrocław w trudnych czasach m.in. powodzi w 1997 roku.

– Karetka jest darem serca Wrocławian – podkreśla Kazimierz Pabisiak.

W akcję włączyło się wiele Wrocławian zaangażowanych w inicjatywy kościelne i świeckie. Jesteśmy dumni, że nasi ukraińscy przyjaciele będą mogli korzystać z tej karetki – mówi Jakub Mazur – wiceprezydent Wrocławia.

Na konferencji obecny był także Konsul Generalny Ukrainy – Yurii Tokar, który wyraził wdzięczność za okazaną pomoc jego ojczyźnie:

Na zakończenie konfrencji głos zabrał bp Włodzimierz Juszczak, ordynariusz grekokatolickiej Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej, który podziękował za pomoc Ukrainie. Z kolei bp Maciej Małyga poprowadził modlitwę i wyraził nadzieję, że na terenach Ukrainy nastanie pokój.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content